Уряд Гройсмана готується перекласти одну з ключових реформ на своїх наступників
Уряд Гройсмана готується перекласти одну з ключових реформ на своїх наступників

Політики будуть думати «короткотерміново», а не втілюватимуть у життя рішення Євросуду про скасування земельного мораторію. Про це заявив керівник програми практичної політики, експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ексклюзивному матеріалі AgroPolit.com «Земельний «пендель» щастя, або Що означає рішення Європейського суду для власників паїв та агроринку».

Раніше повідомлялося, що за рік агрохолдинги будуть готові до зняття мораторію на землю, тому що в них достатньо капіталу для купівлі земель.

«Наразі такі питання, як ринок землі, є ризикованими для політиків, а тому вони уникатимуть цієї проблеми під час виборчої кампанії. Понад те, значна частина політиків заперечуватиме земельний ринок та декларуватиме продовження мораторію замість законодавчої роботи над правилами земельного ринку, щоби сподобатися виборцям, які підтримують мораторій», – розповідає Солонтай.

За словами експерта, політики не керуватимуться необхідністю виконання законодавства та рішення суду в життя, а будуть думати «короткотерміново».

Солонтай додає, що винесене рішення Європейського суду з прав людини могло би бути прямим стимулом до скасування мораторію на землю, якби не парламентські та президентські вибори 2019 року.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 червня 2018
Протестувальники заблокували Раду, але вимагають відставку Гройсмана, а не депутатів
«Афганці», «чорнобильці» та шахтарі мітингують під Верховною Радою України, з вимогою підвищення пенсій та...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...