Продуктова контрабанда з ЄС заполонила український ринок — заява
Продуктова контрабанда з ЄС заполонила український ринок — заява

На внутрішньому ринку України розповсюджені контрабандні продукти з ЄС сумнівної якості, тому українці повинні бути обачними. Про це в коментарі УНН заявив заступник виконавчого директора Союзу споживачів України Михайло Шарков.

Нагадаємо, що з 4 квітня набув чинності закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин».

«Не варто вірити етикетці товару, на якій вказано, що його привезли з ЄС. Це може бути товар, який насправді зроблений в Україні кустарним методом – в якомусь підвалі», – пояснив він.

Шарков додав, що як правило, це контрабанда за яку ніхто не платить податки, тому невідомо, чим може обернутися вживання такої продукції.

«Ми не знаємо, чи пройшов він сертифікацію, чи має дозвіл на продаж. Якість таких товарів визначити неможливо. у зв’язку з тим, що наша Держпродпотребслужба і влада «закрили на це очі», то сьогодні такі товари можна без проблем придбати в інтернеті, на ринку та навіть у вітчизняних торгових мережах», – розповів заступник.

Також він підкреслив, що через відсутність системного контролю, український споживач, купуючи продукти, може розраховувати тільки на самого себе.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 грудня 2023
Відповідальність за контрабанду посилили – Зеленський підписав закон
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт 5420 про посилення покарань за контрабанду товарів та підакцизних продуктів і неправдиве...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...