Експерт назвав умови, які допоможуть захистити землевласників від рейдерства
Експерт назвав умови, які допоможуть захистити землевласників від рейдерства

Відсутність нормального ринку землі завдає власникам паїв 86 млрд грн збитків. Про це у блозі Економічної правди заявив член Ради НБУ Тимофій Мілованов.

На думку експерта, противники ринку бояться, що у людей заберуть землю за безцінь. Ті, хто за ринок, кажуть, що нікого не будуть примушувати продавати землю.

Мілованов зазначає, що українці не вірять, що влада забезпечить нормальний ринок землі. Вони бояться, що у них відберуть землю, і на те є причини. Всі бачать наслідки приватизації. Дехто розбагатів, але більшість не отримала нічого.

Усі знають про рейдерство, коли бізнес забирають силою. Чи може держава гарантувати, що після скасування мораторію будуть справедливі ринкові ціні на землю і не буде рейдерства? Це риторичне питання", – зазначає експерт.

Мілованов називає умови, які зможуть захистити землевласників від рейдерства:

1. Дати можливість продавцеві односторонньо скасовувати угоду протягом певного періоду, наприклад, до отримання грошей та три місяці після отримання грошей.

2. Держава повинна вимагати оприлюднення імені справжнього нового власника землі. Держава може визначити критерії, яким повинен відповідати новий власник: фермер, відсутність зв'язків із Росією та кримінальних зв'язків, офіційний бізнес.

3. Держава мусить з'ясувати джерело грошей на придбання землі.

4. Створити інститут омбудсмена на ринку землі. Він опікуватиметься правами продавців та покупців землі. Важливою частиною мусить бути захист непрофесійних учасників ринку від шахрайства та надання правової допомоги.

Можна стандартизувати угоди, щоб селяни не ставали жертвами агресивної правової поведінки покупців. Уявіть контракт, який напишуть для селянина юристи аграрного холдингу. Усі ризики будуть на селянині, а права — у холдингу.

5. Створити земельний аналог фонду гарантування вкладів. Він може виплачувати компенсації, видавати і повертати землю ошуканим продавцям паїв. Важливу роль відіграватиме Антимонопольний комітет, який повинен стежити за відсутністю змови і неринкового впливу на ціни та угоди.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2019
Кому належить земля в Україні – чоловікам чи жінкам, – дослідження
В Україні провели системний моніторинг гендерного питання у сфері власності на землю на державному рівні: це зробив Держгеокадастр у 2017 році у...
5 червня 2018
Ольга Матвіїва: Павлові Петренку треба піти…
Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com  розповіла керівник ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва: AgroPolit.com: Скоро...
22 травня 2018
Зміни у законі №8121 можуть захистити бізнес і майно від рейдерства
Прийняття законопроекту №8121 убезпечить аграріїв від цілої низки рейдерських випадків і зміцнить право власності в країні загалом. Про це повідомили...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...