Дозвіл на експорт продукції до ЄС значно спрощує доступ на ринки Азії, Африки та Латинської Америки, – Микола Білоус
Дозвіл на експорт продукції до ЄС значно спрощує доступ на ринки Азії, Африки та Латинської Америки, – Микола Білоус

Якщо підприємство має дозвіл на експорт продукції до Європейського Союзу, то країни Азії, Африки та Латинської Америки спрощують доступ і на власні ринки. Такий підхід пов'язаний з тим, що в ЄС діють високі стандарти якості та безпечності харчових продуктів, яким ці держави довіряють. На цьому наголосив заступник директора Департаменту – начальник управління державного контролю Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Білоус під час круглого столу «Безпечність та якість харчових продуктів», повідомляє АgroРolit.com.

Участь у заході також взяли директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, представники уряду Естонії, Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграцій України, експерти ЄС та інші.

Микола Білоус зазначив, що наразі право експорту до ЄС мають 290 українських підприємств. Із зазначеної кількості 110 – це виробники харчових продуктів, зокрема, виробники м'яса птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів. Також до Євросоюзу можуть експортувати товари 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких, як пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал, інші нехарчові продукти тваринного походження.

Якби Україна не вдосконалювала законодавство, то не змогла б реалізовувати свою продукцію до країн, які встановили додаткові вимоги експорту", — наголосив Микола Білоус.

Він акцентував увагу присутніх на тому, що доступ на будь-який ринок будь-якої держави відбувається за певним механізмом: обов’язкове звернення нашого компетентного органу до компетентного органу відповідної країни, відповідь на запитальник щодо можливостей експорту, який містить конкретний перелік питань щодо структури системи державного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів на території відповідної держави.

Наступним кроком є інспекційний візит експертів країни, до якої Україна має намір постачати продукцію, з метою оцінки нашої системи державного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів. У разі отримання позитивних висновків експертів приймається рішення про включення України до списку країн-експортерів харчових продуктів та товарів тваринного походження. Тому у виконанні вимог законодавства особливо зацікавлені представники бізнесу, які бажають експортувати продукцію.

За словами Миколи Білоуса, наразі в Україні процес удосконалення законодавства, зокрема в рамках гармонізації законодавства до норм ЄС, відбувається досить інтенсивно. Так, за останній період було прийнято ряд важливих законодавчих актів, які регулюють сферу безпечності харчових продуктів. Наприклад, наприкінці минулого року було прийнято Закон «Про безпечність та гігієну кормів», а у квітні поточного року набув чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

Учасники проаналізували зміни, які чекають на виробників та споживачів продуктів харчування в рамках Закону України «Про державний контроль…», перспективи та особливості впровадження його норм.

Прийняття закону про контроль відбувається у рамках поступового переходу України до міжнародних норм і стандартів щодо харчових продуктів. Це дозволить забезпечити споживачів безпечними та якісними харчами й вийти на нові ринки збуту, пропонуючи більш якісні товари та стаючи більш конкурентоспроможними на міжнародному рівні", — наголосив Микола Білоус.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 квітня 2018
Названо основні групи товарів українського експорту, — МЕРТ
Основними групами товарів українського експорту, за підсумками 2017 року, стали продукція АПК та харчової промисловості — 37,6%, металургійного...
26 квітня 2018
38% яєць в Європі – українські
Україна на початку 2018 року стала найбільшим експортером яєць до країн Євросоюзу, забезпечивши 38% від загального обсягу постачання цієї продукції....
23 квітня 2018
Український ринок сільгосптехніки – в топі найперспективніших у Східній Європі
Український  ринок сільгосптехніки – один із найперспективніших у Східній Європі. Про це заявив голова відділу насіння та добрив...

Вибір редакції

5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...