Немає українських проектів, на які можна використовувати гроші Євросоюзу — Томбінський
Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський

Україні потрібно вивчити досвід інших країн і використовувати міжнародну допомогу, яку надають Україні в останні два роки. Про це повідомив глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.

Європейський Союз планує запустити нові програми фінансування для України, але багато коштів можуть залишитися невикористаними через брак відповідних українських проектів.

"Україна — це країна, яка за останні 25 років буксує в нижчої категорії. Тому потрібна стратегія, щоб вона могла увійти в категорію вищих. І самоврядування є одним з елементів такої стратегії. Можемо побачити приклад країн, в яких самоврядування було введено в пострадянський час , і який це дало результати. і такі результати треба напрацьовувати у всіх містах України", — заявив він.

За словами голови представництва ЄС в Україні, потрібно приймати рішення, які презентують людей на місцях, так як відповідальність на локальному рівні набагато вище, ніж на центральному. Також, на його думку, потрібно вивчити досвід інших країн і використовувати "унікальну міжнародну допомогу", яку надають Україні в останні два роки.

Томбінський зазначив, що потрібні такі елементи, які можна втілити в життя на місцях. Для цього, на його думку, потрібно створити якийсь комітет, який буде вивчати досвід, шукати в Україні успішні проекти і поширювати їх на більш низький рівень.

"Європейський Союз допомагає Україні засобами, щоб будувати елементи такого самоврядування. Це майже 180 млн євро на доступні програми, які ми запустили за останні 5 років. Плануємо запустити нові програми, але багато коштів так і залишаться у нас, тому що немає українських проектів, на які можна використовувати ці гроші. Країні не потрібно просити додаткових грошей, тому що ті, які були надані, що не були використані", — заявив глава.

Він сказав, що зараз ЄС в роботі з Україною намагається максимально зменшити кількість міжнародних експертів і залучити якомога більше українських експертів.

"Тому що мета цього процесу — побудувати українську компетенції управління, допомогти українським експертам використовувати український потенціал. Для цього будемо відкривати і наступні проекти, давати гроші українським установам, інститутам, українському самоврядуванню, щоб воно побудувало процес, який буде працювати для України", — додав Томбінський.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 квітня 2016
Експорт агропродукції в ЄС може збільшитися на 50% — прогноз
До 2019 року експорт української агропродовольчої продукції в ЄС може збільшитися на 50%. Про це повідомляє прес-служба Національного наукового...
29 березня 2016
ЗВТ між Україною і ЄС не працює в повну силу — Томбінський
Зона вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом, яка стартувала 1 січня 2016 року, поки не принесла значних успіхів і не запрацювала на...
29 березня 2016
Томбінський назвав 4 поради експортерам — офіційно
Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський назвав 4 поради українським експортерам. Про це він повідомив під час форуму CapturingNewMarkets...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...