Аграрний комітет ВРУ на останньому засіданні розглянув 5 законопроектів
Аграрний комітет ВРУ на останньому засіданні розглянув 5 законопроектів

На останньому засіданні Аграрний комітет ВРУ розглянув п'ять законопроектів, щодо трьох з яких він є профільним. Про це повідомляє кореспондент АgroРolit.com.

Нагадаємо, вчора парламент підтримав законопроект №6466 «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення».

Подаємо перелік законопроектів та їхнє основне призначення.

Законопроект №4922 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства», винесений на розгляд Комітету в повторному першому читанні, був підтриманий депутатами за основу. Законопроектом пропонується внести зміни до десятків законів з метою приведення законодавства у сфері сільського господарства у відповідність до визначеної у 2014 році концепції реформування системи центральних органів виконавчої влади. Законопроектом, зокрема, вирішується проблема перерозподілу функцій де-факто ліквідованої Держсільгоспінспекції між іншими органами, та деяких повноважень Держпродспоживслужби.

Також Комітет підтримав у першому читанні антирейдерський законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству». Законопроектом пропонується запровадити низку антирейдерських заходів та встановити дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, оскільки протягом останніх років рейдерське захоплення земель та майна сільськогосподарських підприємств набуло загрозливого для економіки країни характеру.

Законопроект № 6055 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» було підтримано за основу і в цілому. Ним пропонується викласти у новій редакції частину положень статті 9 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», якою визначено повноваження та функції Аграрного фонду.

Законопроект №3871 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» був підтриманий за основу. Метою законопроекту є уточнення, а саме: пряма заборона використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів,  молока та молочних продуктів та встановлення адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення.

Проект Закону №2406а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб» був підтриманий за основу та в цілому. Він направлений на те, щоб зменшити споживання населенням імпортного природного газу та посилити енергетичну незалежність України. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 червня 2018
Сьогодні агараний комітет розглянув 11 законопроектів
Сьогодні аграрний комітет на своєму засіданні розглянув 11 законопроектів, 6 з яких — в другому читанні. Про це повідомляє власний кореспондент...
16 травня 2018
Аграрна 30-ка — результати діяльності депутатів аграрного комітету за 7-му та 8-му сесію
Чим займаються депутати аграрного комітету в стінах Ради? AgroPolit.com проаналізував діяльність депутатів за 7-му та 8-му сесію (включно до...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...