Правоохоронцям пропонують встановити кримінальну відповідальність за участь у рейдерських схемах
Правоохоронцям пропонують встановити кримінальну відповідальність за участь у рейдерських схемах

Введення кримінальної або дисциплінарної відповідальності за порушення закону №7275 «Маски-шоу стоп» дасть змогу бізнесу «дихати». З такою ініціативою виступають два народних депутати України – Вадим Денисенко та Іван Мірошніченко. Її обіцяють  підготувати протягом місяця.

Нагадаємо, що через тиск правоохоронців бізнесу все важче «дихати» в Україні.

Наразі у Верховній Раді зареєстровано законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», покликаний мінімізувати аграрне і земельне рейдерство.

Наразі закон «Маски-шоу стоп» не працює, і народні депутати пояснили – чому.

Насправді всі ці прогресивні норми не мають за собою каральної дії, тому відбувається порушення закону силовими структурами. Ми пропонуємо внести відповідні зміни до законодавства. Зміни повинні полягати в двох кардинальних речах. Перше – потрібно вводити дисциплінарну, а можливо й таку відповідальність силовиків за невиконання закону «Маски-шоу стоп». Тобто, якщо ви не допустили адвоката, то в принципі повинні понести за це, як мінімум, дисциплінарну, а я вважаю, що кримінальну відповідальність. Другий важливий момент, ми говорили про це, коли ухвалювали цей закон, що потрібно нарешті покласти край «каруселям», коли однотипні справи відкриваються одним органом, потім закриваються, потім відкриваються іншим органом, і так І треба пройти всі ці 12 кіл пекла – 12 антикорупційних органів. Тільки таким чином ми дамо можливість бізнесу «дихати», – зазначив Денисенко.

Він також зауважив, що більшість міграційних процесів в Україні серед молоді відбувається через неможливість розвивати свій бізнес на території України.

Буде величезний спротив силової системи, але без вирішення цього питання ми не зможемо будувати бізнес і не зможемо зупинити міграцію", – розповів нардеп.

Як діє корумпована правоохоронна система – пояснив Мірошніченко.

«Діагноз» порушень – у всіх однаковий. Приходять з обшуками по одній компанії, а «забирають» та «зачищають» зовсім другу. Недопуск адвокатів та заборона відео-зйомки – стандартні порушення закону", – зазначив він.

Народний депутат від «Самопомочі», засновник ГО «Бізнес-Варта» Іван Мірошніченко додав і інші деталі роботи правоохоронців з бізнесом.

В нас – дуже багато силових структур і вони всі по черзі відкривають справи з одним й тим же мотивом. Як це пояснити як не тиск? Коли приходять в одні й ті ж самі двері декілька разів, тобто обшуки проводяться регулярно. Нащо брати лом і силою відкривати двері, якщо компанії самі відкривають двері силовим структурам, менеджмент і люди надають всі документи тощо", – зазначив Мірошніченко.

Приклад такого нещодавнього «наїзду» на бізнес навів ще один нардеп Олександр Данченко.

На минулому тижні в компанії «Electrum Payment System» були 12 обшуків за всіма адресами з вилученням техніки. У законі №7275 чітко прописано, що не можна вилучати сервери, комп’ютери, техніку без жодних додаткових аргументів. Натомість було вилучено абсолютно все. За останні два роки тільки дві галузі показують зростання в Україні в умовах війни – це аграрний сектор та ІТ-сфера. Замість того, щоб підтримати ці галузі, держава просто «кошмарить» та «віджимає» все, що пов’язано з цими галузями", – розповів він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 березня 2018
Хвиля рейдерства в Україні не спадає і підігрівається правоохоронними органами – заява
Правоохоронні органи влади й надалі продовжують працювати за старими правилами і «кошмарять бізнес», попри дію підписаного Президентом...
7 березня 2018
Через рейдерство рибна галузь втратила понад 100 млн грн
За неофіційними даними, збиток рибної галузі від рейдерства в секторі рибництва склав понад 100 млн грн. Про це під час круглого столу...
2 березня 2018
За фактами аграрного рейдерства у 2017 році не винесено жодного кримінального вироку
У 2017 році за кримінальними справами, пов’язаними з рейдерством, не винесено жодного вироку. Про це повідомив голова Комітету з...

Вибір редакції

5 червня 2020
Операція інтерпеляції – парламент спрощує процедуру звільнення міністрів та Кабміну за вимогою
Депутати посилюють контроль за діяльністю Кабміну та спрошують собі можливість  відправляти уряд та окремих міністрів у відставку. Це випливає...
4 червня 2020
Централізація під виглядом децентралізації знову можлива, або про ініціативу утворення нових районних рад
Експерт з політики та місцевого розвитку Олександр Солонтай розповів про проект постанову уряду, яка ліквідовує райони по всій Україні з подальшим...
2 червня 2020
Вадим Чагаровський: Щороку в Україні зникає 1 велике молокопереробне підприємство
Молокопереробна галузь та тваринництво в Україні втрачають темпи розвитку. Обсяги виробництва молока, а відтак і його переробки падають. Натомість...