Експортери вимагають внести зміни до умов ЗТС — офіційно
Експортери вимагають внести зміни до умов ЗТС — офіційно

Експортери вимагають перегляду Євросоюзом обсягів тарифних квот та зниження імпортних мит для українських товарів. Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України.

Всі свої вимоги бізнес виклав у відповідному зверненні до Прем’єр-міністра України, міністра економічного розвитку і торгівлі, міністра закордонних справ та Голови представництва ЄС в Україні. Українські експортери пропонують Уряду якнайшвидше розпочати офіційні консультації з ЄС.

“Незважаючи на застосування режиму автономних торговельних преференцій на українські товари, замість збільшення обсягів експорту Україна отримала суттєве його зменшення” – йдеться у зверненні. Так у 2015 році експорт з України до Євросоюзу скоротився на 25% у грошовому вираженні, втрати валютної виручки за рік перевищили 4 млрд. дол. На початку 2016 року негативна тенденція не змінилася - експорт українських товарів в ЄС скоротився на 6,3% і продовжує далі знижуватися.

Головні причини такого зниження українські експортери вбачають у замалих нетарифних квотах, в рамках яких здійснюється поставка товарів без сплати імпортних мит. У перші місяці 2016 року квоти на експорт до ЄС більшості конкурентоздатних, сільськогосподарських товарів Україна вже вичерпала. Приміром, на початок березня використані квоти на безмитний експорт в ЄС цукру, ячмінної крупи, борошна, меду, соку, кукурудзи. На 86,9% вичерпано квоту на оброблені томати, на 74,5% на пшеницю м'яку, пшеничне борошно і гранули. Більш ніж на половину використано квоту з вівса.

Тому бізнес у своєму зверненні до уряду наполягає на збільшенні квот для поставок української продукції на ринок країн ЄС. Зокрема, квоти на кукурудзяну муку можна було б збільшити у 12 разів, на пшеницю - у 2 рази, на виноградний сік - у 9 разів, на цукор - в 15 разів, на томати - у 3 рази, на борошно - в 2 рази, на м’ясо птиці та напівфабрикати із неї – у 6 разів, а квоти на яблучний сік можуть бути скасовані зовсім.

У свою чергу Федерація роботодавців України питання перегляду обсягів тарифних квот піднімала у Брюсселі, в ході зустрічі із найбільшим бізнес-об'єднанням Європи BusinessEurope та під час засідання української сторони Платформи громадянського суспільства, що функціонує відповідно до Угоди про Асоціацію Україна-ЄС.

Не сприяє збільшенню українського експорту до Євросоюзу і наявність імпортних мит, на відміну яких багато хто сподівався після підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Тому український бізнес вимагає також і зниження імпортних мит на деякі товари переробної промисловості та машинобудування. Наполягають експортери і на терміновому ініціюванні українським урядом продовження застосування режиму GSP для України після 1 січня 2017 року.

Свої підписи під зазначеним зверненням поставили Федерація роботодавців України, Рада підприємців при КМУ, Федерація роботодавців автомобільної галузі, Всеукраїнське об'єднання роботодавців "Укрлегпром", Федерація роботодавців машинобудівної промисловості, Всеукраїнське галузеве об’єднання організацій роботодавців хімічної промисловості, Союз птахівників України, Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів, Федерація роботодавців скляної промисловості України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 квітня 2016
Аграрії експортували майже 31 млн т зернових з початку МР — Павленко
Аграрії експортували майже 31 млн т зернових з початку поточного маркетингового року. Про це під час засідання уряду повідомив міністр аграрної...
3 квітня 2016
Продаємо більше, а заробляємо менше: 15 несподіваних графіків про український експорт в 2015 році
Україна - Робін Гуд навпаки: ми відбираємо валюту у бідних країн і віддаємо її багатим, адже так і не навчилися самостійно виробляти "складні"...
2 квітня 2016
Експорт яєць до Ізраїлю ще «заморожений» — Держпродспоживслужба
Про це в інтерв’ю «Економічній правді» висловив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. «Експорт заморожений, але ми...

Вибір редакції

21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...