Конкурсна комісія затвердила умови продажу «Сумихімпром» - деталі
Конкурсна комісія затвердила умови продажу «Сумихімпром» - деталі

1 березня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії з продажу пакета акцій публічного акціонерного товариства «Сумихімпром», на якому визначили початкову ціну пакета акцій у розмірі 250 млн грн, а також крок торгів – 2,5 млн грн. Про це йдеться у матеріалах Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації, які є в розпорядженні журналіста AgroPolit.com.

Нагадаємо, що наприкінці червня 2017 року, після 8-місячної перерви, на «Сумихімпром» запущено виробництво цеху гранульованого суперфосфату та цеху фосфорної кислоти.

На засіданні також визначили фіксовані умови конкурсу, які передбачають зобов’язання покупця в економічній, інноваційно-інвестиційній, соціальній, природоохоронній діяльності товариства, у сфері корпоративних відносин та розпорядження майном господарства.
Затвердження умов продажу державного пакету акцій ПАО «Сумихімпром» відбуватиметься згідно з Порядком прийняття рішення про приватизацію та затвердження умов продажу об’єктів групи Г та паливно-енергетичного комплексу, який затверджено постановою Кабміну від 13 червня 2012 року №525.


Інформаційне повідомлення про проведення конкурсу за принципом аукціону буде розроблене після затвердження урядом умов продажу державного пакету акцій.
«Сумихімпром» - бюджетоутворююче для Сумської області підприємство, яке виготовляє мінеральні добрива, коагулянти та добавки до цементу, кислоти, двоокис титану, пігменти. До складу підприємства входять 9 основних цехів, 10 допоміжних цехів, 9 підрозділів непромислової групи. Промисловий майданчик підприємства займає 222 га.


Підприємство утримує розвинену соціальну інфраструктуру (медико-санітарну частину, палац культури, комбінат громадського харчування, дитячий табір і санаторій-профілакторій.
За даними Фонду держмайна, вартість активів підприємства у 2017 році становила 1 179 976 тис. грн. Вартість основних засобів – 672, 324 тис. грн. Кількість працівників станом на 31 грудня 2017 року – 4078 робітників.


У 2017 році чистий прибуток «Сумихімпром» складав 5,642 млн грн. Для порівняння, у 2014 році підприємство отримало чистий збиток 99,414 тис. грн. Воно було збитковим і в попередні роки (збиток у 2012 році – 209,811 тис. грн, в 2013 – 200,625 тис. грн, а чистий прибуток у 2015 році – 7619 тис. грн, в 2016 – 2041 тис. грн). Загалом за 2017 рік, підприємство реалізувало продукції на 2,141 млн грн.

Водночас, за інформацією підприємства, його фінансово-економічний план залишається незадовільним, а перспективі може стати критичним", - йдеться у листі Сумської ОДА до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (копія є в розпорядженні AgroPolit).


Однією з причин незадовільного фінансово-економічного стану «Сумихімпром» є конкуренція з боку російських і білоруських виробників, зокрема на ринку мінерального добрива і сірчаної кислоти. Низька ціна у російських і білоруських виробників зумовлена значно нижчою собівартістю продукції російського походження через використання внутрішніх сировинних та енергетичних ресурсів із відповідними цінами (апатит, сірка, хлористий калій, природний газ). Через конкуренцію середнє завантаження виробництва мінеральних добрив «Сумихімпром» у 2017 році складало 24%.

Ще однією проблемою підприємства є значний фізичне та моральне зношення основних виробничих фондів, що складає нині 58,4%. Також, «Сумихімпром» використовують застарілі технології, що призводить до підвищення матеріальних витрат, нестабільних якісних показників, обмеженню по обсягах виробництва.


Зазначимо, що 3 24 жовтня 2011 року «Сумихімпром» перебуває у стані банкрутства. Загальна сума вимог кредиторів, включених до реєстру, складає 1,386 тис. грн. 24 березня 2014 року на засіданні комітету кредиторів, до якого входять ТОВ «Компанія з управління активами «Промислові інвестиції», Компанія «Юкрейніан Кемікал Продактс», компанія Granarde Ventures Limited, був затверджений план санації. У той же час, розрахунки з кредиторами і досі не розпочалися, оскільки план досі не затверджено Фондом держмайна. Згідно із проектом плану санації, передбачалося погашення вимог кредиторів у справі про банкрутство в 2017 році в сумі 1 200 тис. грн.

Як відомо, «Сумихімпром» довгий час перебувало під контролем Дмитра Фірташа і, судячи з усього, він і досі не втратив інтересу до підприємства. Зокрема, компанія Ostchem Holding опротестовує в суді ухвалу Господарського суду Сумської області від 5 жовтня 2017 року (в частині відсторонення керуючого санацією Лазаковича І.В.)
Державі належить 99,9952% статутного капіталу «Сумихімпром», ще 0,0048% володіють фізичні особи.


Як повідомив Фонд держмайна, «Сумихімпром» внесено до списку пріоритетних до приватизації підприємств у 2017 році.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 березня 2018
Фонд держмайна озвучив ТОП-об'єкти для приватизації у 2018 році
Фонд держмайна України оголосив перелік об'єктів для приватизації у 2018 році, серед яких є такі, котрі мають стосунок до агросектору - Одеський...
9 лютого 2018
У Києві відбудеться конференція для аграріїв із виробниками та постачальниками енергоносіїв і міндобрив
16 лютого в Києві відбудеться семінар-конференція AGROPETROL 2018, де зберуться найбільші виробники та постачальники енергоносіїв (природного газу,...
6 лютого 2018
Аграрний фонд починає продаж міндобрив
Із 5 лютого стартувала весняна кампанію з продажу міндобрив від ПАТ «Аграрний фонд». Про це у своєму інтерв’ю...

Вибір редакції

5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...