Кумівський капіталізм контролює 25% усіх вітчизняних активів — експерт Світового банку
Кумівський капіталізм контролює 25% усіх вітчизняних активів — експерт Світового банку

В Україні політично пов'язаними є 2% фірм, і вони контролюють понад 20% загального обігу та понад чверть активів усіх українських компаній. Про це пише директор Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен у колонці, опублікованій «Економічною правдою», повідомляє АgroРolit.com.

Нагадаємо, що журнал «Новое время» спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital оприлюднили новий рейтинг найбагатших людей в Україні.

Наша команда поставила запитання: які масштаби політичних зв'язків серед українських фірм? Чи пов'язані ці політичні зв'язки з різними результатами пов'язаних фірм?.. В Україні політично пов'язаними є 2% фірм, але вони контролюють 20% загального обігу та більше чверті всіх активів українських компаній. Ці цифри залишаються стабільними протягом тривалого часу", – зазначила Кахконен.

За її словами, політично пов'язані фірми зосереджені в гірничодобувій, енергетичній і транспортній галузях, де на них припадає понад 40% обігу і понад половину всіх активів.

Аналіз відшкодування ПДВ з 2016 року по березень 2017 року показав, що політично пов'язана фірма перевіряється аудиторами на 61% менше, ніж не пов'язана", – підкреслила представник СБ.

Також Кахконен зазначила, що політично пов'язані фірми менш продуктивні. І хоча причинно-наслідковий зв'язок між політичною зв'язаністю і низькою продуктивністю точно встановити не вдалося, підвищення продуктивності таких фірм могло б прискорити зростання економіки на 1-2%, додала вона.

Наш аналіз показав, що, попри чітку економічну вартість «кумівського капіталізму», остаточний успіх економічних реформ в Україні великою мірою залежатиме від подолання опору зацікавлених кіл будь-яким зусиллям зі створення правової системи і норм", – підкреслила Кахконен.

За її словами, незалежний антикорупційний суд повинен стати наступним логічним завершенням формування антикорупційної прокуратури, як це передбачено чинним законодавством України.

 Відповідальна та активна громадянська позиція – найкращий підхід до розриву зачарованого кола «кумівського капіталізму", – зазначила представник СБ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 липня 2019
Названо п'ять схем капіталізації с/г угідь
Україна володіє близько 10,4 млн га (мінус 1,5 млн га переданих ОТГ). Із них 3,2 млн га — в постійному...
10 квітня 2018
Світовий банк дав прогноз економічного розвитку України
Інфляція в Україні у 2018 році може знову перевищити очікування Національного банку України (НБУ) на тлі очікуваного підвищення витрат на оплату...
9 лютого 2018
Відсутність закону про земельну децентралізацію збереже корупцію в земельних питаннях — заява
Неприйняття парламентом закону про земельну децентралізацію зберігає та посилює корупційні ризики у земельній сфері. Таку точку зору висловили у...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...