Герега приглядається до олійного бізнесу компанії ViOil
Герега приглядається до олійного бізнесу компанії ViOil

Група компаній «Епіцентр К» (належить народному депутату Олександру Герезі) проводить перемовини про поступове входження в промислову групу ViOil (виробник рослинних масел в Україні). Про це розповів генеральний директор ГК «Епіцентр К» Петро Михайлишин, повідомляє АgroРolit.com. з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Нагадаємо, що Одександр Герега вже зібрав земельний банк в розмірі 120 тис. га і, за його оцінками, планує довести його до 300 тис.га. Наразі у Гереги є ряд активів: «ОболоньАгро», «Агрохолдинг 2012», «Вінницька аграрно-промислова група».

Нагадаємо, що Олександр Герега подав заявку до АМКУ на придбання ще одного  підприємства.

Зараз ми – в процесі фінансових і технічних аудитів, але поки невідомо, чи відбудеться угода, чи ні. У нас була домовленість, що ми поетапно будемо входити в цю компанію і на 25% частки ми отримали дозвіл АМКУ. Але це тільки дозвіл, офіційної угоди ще не було, – сказав Михайлишин.

За його словами, стратегія розвитку «Епіцентр К», передбачає перехід до етапу переробки, але в даний час група в стадії поглибленого вивчення ситуації як на олійному ринку так і в самому ViOil.


Аналіз підприємств з виробництва масел, зокрема ViOil, показує, що такі проекти мають дуже довгострокову окупність. Сьогодні окупність такого проекту, за нашими оцінками, може сягати навіть 15 років. Це на сьогодні не є раціональним вкладенням інвестицій, тому ми поки аналізуємо, вивчаємо, в постійних переговорах з компанією ViOil, – зазначив гендиректор ГК« Епіцентр К».

Раніше АМКУ дозволив кіпрській Renvior Trading Limited, власниками якої є народний депутат Олександр Герега та його дружина Галина, придбати частку в Vioil Holdings Limited (о. Мен), що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі управління компанії.

Також Renvior Trading Limited спільно з Ercos Global Ltd. (Британські Віргінські о-ви) дозволено отримати спільний контроль над Vioil Holdings Limited.

АМКУ, в липні 2017 року дозволив компаніям ТОВ «Епіцентр К» (Київ) (найбільший ритейлер формату DIY в Україні) і кіпрської Renvior Trading Limited, що належить подружжю Герег, придбати частки в статутних капіталах 10 аграрних підприємств в Черкаській, Київській та Вінницькій областях.

Ще роком раніше «Епіцентр К» придбав 80% «Вінницькій аграрно-промислової групи», яка є великим виробником сільськогосподарської продукції. Вона обробляє близько 50 тис. Га у Вінницькій та Хмельницькій областях, в своєму розпорядженні чотири елеваторами сумарною місткістю 250 тис. Тонн (Вінницький, Гніванський, Немирівський і Турбівський).

ТОВ «Епіцентр К» створено в 2003 році. Перший його гіпермаркет відкритий в Києві в грудні того ж року.

Згідно зі звітом Антимонопольного комітету України за 2017 рік, частка мережі будівельних гіпермаркетів «Епіцентр» на ринку Києва становить 53%. За підсумками 2016 року компанія збільшила чистий прибуток на 34,5% в порівнянні з 2015 роком - до 2,434 млрд грн, виручку - на 24%, до 28,147 млрд грн. Чистий дохід від операційної діяльності зріс на 7% і склав 3,2 млрд грн.

За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців на 26 лютого 2018 року, учасниками ТОВ «Епіцентр К» є Олександр Герега (81,1%), Галина Герега (18,7%) і Тетяна Суржик (0,055%). Статутний капітал ТОВ «Епіцентр К» становить 158,6 млн грн.

Промислова група ViOil, створена Віктором Пономарчук в 2006 році на базі аграрних активів промислової групи «КМТ», зараз входить до трійки найбільших виробників рослинних масел в Україні. В даний час ViOil належить 13 зерносховищ загальною потужністю 360 тис. Тонн. Два її олійно-жирових комбінату (Вінницький і Чернівецький) можуть переробляти 1,1 млн тонн насіння олійних в рік.

ViOil в 2011 році планувала здійснити IPO на Варшавській фондовій біржі через холдингову компанію VIOIL Holding S. A., проте відклала його з огляду на несприятливу ринкову кон'юнктуру.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 березня 2018
Компанія ViOil зупинила процес укладення угоди з компанією Олександра Гереги
Компанія ViOil вирішила призупунити укладення угоди з компанією Renvior Trading Limited Олександра Гереги. Про це повідомляє прес-служба ViOil,...
8 лютого 2018
Олександр Герега подав заявку до АМКУ на придбання ще одного  підприємства
Належна народному депутату, власнику «Епіцентр» Олександру Герезі компанія Renvior Trading Limited попросила в Антимонопольного комітету...
14 вересня 2017
Олександр Герега збільшить земельний банк своїх агрокомпаній до 300 тис. га?
Народний депутат, співвласник «Вінницької аграрно-промислової групи» Олександр Герега планує збільшити земельний банк підконтрольного...

Вибір редакції

26 березня 2020
Іван Чайківський: Не можна в даній ситуації дозволяти вільний обіг землі, інакше можемо втратити країну
Як вистояти агросектору та утримати 40% притоку валютної виручки в країну в умовах епідемії коронавірусу та глобального економічного шторму, який...
23 березня 2020
Аграрний комітет – скільки законопроектів встигли зареєструвати депутати у новому році
Редакція AgroPolit.com відстежує активність аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання від початку його роботи (з вересня 2019 року). Переглянути...
24 березня 2020
Іван Фурсенко: Надзвичайний стан буде помилковим рішенням, бо ми вб’ємо українське село, малого та середнього аграрного виробника
Уряд запровадив пакет двомісячних податкових пільг для бізнесу та протикоронавірусні заходи по всій країні. Крім того, готуються чергові правки до...