Вимоги до сільгоспбудівель будуть максимально дебюрократизовані — підсумки міжвідомчої наради в Мінагрополітики
Вимоги до сільгоспбудівель будуть максимально дебюрократизовані

У Мінагрополітики відбулося міжвідомче обговорення чинних процедур і вимог до будівництва тваринницьких комплексів з метою напрацювання спільних підходів до їхньої оптимізації та спрощення. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Дебюрократизація дозвільних процедур розглядається як один зі стимулів до інвестиційного пожвавлення в цій галузі.

Нарада відбулася під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, представників Мінагрополітики, Мінрегіонбуду, Мінекології, Держпродспоживслужби, Держархбудінспекціі, проектних інститутів, тваринницьких підприємств та громадськості.

Цьогоріч держава спрямовує на підтримку тваринництва безпрецедентні 4 млрд грн, більшу частину з яких передбачено на будівництво тваринницьких комплексів. Спільно напрацьований алгоритм має зняти бюрократичні перепони та прискорити процес введення в експлуатацію таких об’єктів», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Він додав, що за умови відпрацьованої та максимально спрощеної системи погоджень, можна очікувати  підвищення зацікавленості аграріїв у будівництві об’єктів та у виробництві продукції тваринництва.

В Україні діє значний перелік обов’язкових будівельних норм, санітарних правил та екологічних вимог до сільськогосподарських будівель. Неодноразове  внесення змін до таких вимог, а також зволікання із відміною старих правил  призводять до затягування процесів і блокування будівництва.

Усі пропозиції учасників зустрічі будуть враховані при затвердженні алгоритму дій у частині спрощення дозвільних процедур. Також найближчим часом планується проведення спільних регіональних семінарів для аграріїв з метою роз’яснення нововведень.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...