В Україні збираються розводити раків вагою до 2 кг
На Херсонщині вирощуватимуть тропічних раків

В Україні збираються розводити раків вагою до 2 кг. Про це повідомяляє Комсомольская Правда.

Перефразовуючи мініатюру Жванецького, «сьогодні у нас маленькі раки, але українські. Але сьогодні. А ось завтра будуть великі, але австралійські. Але завтра».

За словами співробітників Херсонського аграрного університету, хороша новина в тому, що завтра може настати дуже скоро. Тут запропонували розводити членистоногих нового для України виду — австралійського красноклешневого рака. Вигода очевидна: ростуть вони дуже швидко, досягають великих  розмірів, при цьому не вимагають особливих умов.

Цей рак хороший тим, що він невибагливий до умов вирощування. Він може жити за низької кількості водню і навіть у стоячій воді», — розповів викладач кафедри водних ресурсів ХДАУ Юрій Воличенко.

Над технологією розведення екзотичної тварини працюють на кафедрі водних біоресурсів ХДАУ. Уже на етапі вивчення у дослідників вийшло на практиці виростити величезних раків, найбільший важив аж 187 грамів. І це всього за три місяці.

Взагалі природне середовище проживання цих раків — води Австралії і Нової Гвінеї. Зустрічаються популяції в Південній Африці, Ізраїлі та Мексиці. Найкомфортніша для них температура 25—28 °С. Вирощувати таких раків у нас планують у два етапи: взимку — в штучному середовищі, а влітку випускати у відкриті водойми, щоб вони там дозріли.

Херсонські учені впевнені в перспективах вирощування цих тропічних раків на півдні України. Щоправда, для цього потрібна спеціальна технологія, не схожа ні на жодну з наявних. Адже перевіреними методами поки навіть звичайних річкових раків вирощувати у нас проблематично. Перш за все, через дорогі енергоресурси. Для того, щоб втілити всі ідеї, на базі аграрного університету навіть побудують навчально-практичний комплекс. А в Міністерстві освіти і науки України готові допомогти з можливостями отримати базове фінансування на наукові експерименти за результатами атестації.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

14 березня 2018
Рис може стати брендом Херсонщини
На Херсонщині аграрії впроваджують нові технології вирощування риcу, щоб заповнити «нішу рисівництва». Про це пише  oleshky.ua.cit з...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...