Що варто знати про реєстрацію торгової марки в Україні
Що варто знати про реєстрацію торгової марки в Україні

Якщо ви підприємець і плануєте зареєструвати власну торгову марку (ТМ), то ця новина для вас. АgroPolit.com розповість, як зареєструвати торгову марку, уникнувши типових помилок, посилаючись на дані «Na chasi».

Нагадаємо, що раніше було представлено інтерактивну карту митних постів для отримання сертифікату EUR.1.

Для початку варто зазначити, що ТМ може бути зареєстрована лише під конкретні товари і/або послуги. «Візуальний склад» може містити як слова та цифри, так і позначки. ТМ може бути як чорно-білою, так і кольоровою.

Реєстрацію ТМ здійснює Державна служба інтелектуальної власності, котра делегувала частину своїх повноважень підприємству «Український інститут промислової власності». Щоб отримати максимальний захист своєї ТМ, подумайте, як ви її будете використовувати. Термін реєстрації триває 12—15 місяців, з урахуванням того, що в процесі не були допущені помилки чи пропущена важлива інформація.

Для тих, у кого є логотип, правники радять окремо виділити зображувальний елемент, окремо — словесну частину. А потім зареєструвати для них декілька окремих торгових марок. В разі, якщо торгова марка використовуватиметься цілісно, можна зареєструвати комбіновану торгову марку.

Як підібрати клас для реєстрації торгівельної марки?

Для реєстрації торгової марки, в Україні діє Міжнародний класифікатор товарів і послуг. Складається він з переліку товарів та послуг, котрі згруповані між собою за різними галузями та наразі поділені на 45 класів:

  • з 1 по 34-й клас розміщені товари,
  • з 35 по 45 — послуги.

З яких причин вам можуть відмовити у реєстрації?

Вас не зареєструють, якщо ваша торгова марка схожа на іншу ТМ, котра вже зареєстрована або заявлена на реєстрацію на ім’я іншої особи, до того ж, не лише для таких же, а й для схожих із ними товарів та послуг.

Не реєструють також:

  • позначки, які вказують на вид, якість, призначення товарів і/чи послуг;
  • описові знаки.;
  • позначки, що навмисно неправильно вказують на особу, яка надає послуги і виробляє товари.

Які документи потрібні:

Важливим етапом реєстрації є подання заявки. Слід правильно заповнити вказану форму, вказати усю необхідну інформацію про особу, яка подає заявку, та її торгову марку. Необхідно також правильно вказати правильний перелік товарів і послуг, для яких відбуватиметься реєстрація, оскільки після подання заявки перелік розширити буде неможливо.

Не забудьте додати зразки вашої торгівельної марки розміром 8×8 (для чорно-білої — 5 екземплярів, для кольорової — 10). Після подання заявки ви отримаєте розписку про прийняття заявки. У розписці буде вказано номер заявки, дата і час її подачі.

Протягом 2 міс. від дати подання заявки на реєстрацію торгової марки необхідно оплатити збір за її подання. Збір переводиться на рахунок Укрпатенту. Сума збору регулюватиметься відповідно до того, скільки класів Міжнародного класифікатора товарів і послуг було обрано, скільки осіб подавали заявки, яку торгову марку ви реєструєте: кольорову чи чорно-білу — та інших додаткових дій.

Після отримання сповіщення від Укрпатенту про встановлення дати подачі заявки на реєстрацію, ви можете ставити біля своєї марки попереджувальне маркування. Це — значок торгівельної марки ™. Він попереджатиме про те, що ваша позначка проходить експертизу та уже частково охороняється законом.

Після проходження усіх етапів експертизи і отримання Свідоцтва про реєстрацію знаку для товарів та послуг підприємець для своєї торгівельної марки може ставити значок «®». Він буде попереджати споживачів та конкурентів про те, що торгова марка зареєстрована в патентному відомстві.

Що включає в себе друга стадія формальної експертизи та для чого вона потрібна

На цьому етапі заявка перевіряється на відповідність формальним вимогам, серед яких:

 — заявка повинна подаватися щодо одного знаку.

 — заявка подається українською мовою і повинна складатись із заяви на реєстрацію знаку, зображення, котре заявляє позначення та перелік уже згрупованих за МКТУ товарів і послуг, для яких потрібно зареєструвати знак.

 — у заяві про реєстрацію знаку необхідно вказати особу, яка подає заявку, її адресу. Якщо потрібна охорона кольору, варто також вказати кольори у заявці й подати кольорові зразки вказаного знаку.

Як відбувається кваліфікаційна експертиза

На цьому етапі розглядаються можливості надання правової охорони для заявленої торгової марки. Після проходження цієї експертизи Укрпатент виносить про реєстрацію або відмову у реєстрації. В разі позитивного рішення, після оплати державного збору за публікацію відомостей про реєстрацію вашої торгової марки та збору за видачу Свідоцтва на знак для товарів і послуг, необхідно протягом 3 міс. надати документи про оплату в Укрпатент.

Після цього Укрпатент надасть підприємцеві Свідоцтво затвердженого зразка, котре буде документом, який захищатиме торгову марку. Це Свідоцтво діятиме протягом 10 років від дати подання заявки. За 6 місяців до закінчення цього терміну його можна продовжити. На будь-якому із описаних вище етапів рекомендуємо звертатися за додатковими консультаціями до фахівців із патентного права та патентних повірених України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 січня 2018
Великий виробник курятини запускає нову торговельну марку
Група компанія Openmind запускає виробництво курятини під новим брендом — «Епікур». Про це пише delo.ua. Нагадаємо, що раніше...
18 грудня 2017
Торговельно-економічне співробітництво України та Португалії значно зросло
Президент України Петро Порошенко заявив про значне зростання торговельно-економічного співробітництва з Португалією. Про це повідомляє за...
13 грудня 2017
Кубів наполягає на утриманні СОТ від нових торговельних обмежень
Перший віце-прем'єр-міністр України — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів закликав членів СОТ утримуватися від...

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...