Ціни на світовому молочному ринку збережуть низхідний тренд у І кварталі 2018 року
У І кварталі 2018 року ціни на світовому молочному ринку збережуть низхідний тренд

Закупівельні ціни на молоко в Україні на кінець 2017 року відповідали світовим тенденціям і демонстрували низхідний тренд. Про це повідомляє AgroTimes.

Основною причиною того було зниження експортних цін на молочну продукцію, які були драйвером протягом року, бо внутрішній ринок не дає можливості високих продажів, зазначила аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

За інформацією IFCN, виробництво молока у світі у 2017 році зросло на 2,3% (попередні дані). Зокрема, у грудні виробництво зросло на 2,8%.

Послаблення попиту на вершкове масло на тлі зростання виробництва молока у світі у другій половині 2017 року призвело до зниження цін практично на всю лінійку біржових молочних продуктів. Як наслідок — середня ціна на молоко у світі в листопаді опустилася до $35/100 кг. Це найнижчий показник за останні 14 місяців.

Водночас ціни на молоко в Україні у грудні просіли в межах 10—20 коп/кг в залежності від якості та об’єму поставки. 

Екстра-ґатунок на кінець грудня коштував 10,13 грн/кг (з урахуванням ПДВ), що на 5 коп. нижче ціни початку місяця. За вищий ґатунок переробники платили в середньому 9,2 грн, а за перший – 9 грн/кг. 

За прогнозами експертів, у І кварталі 2018 року на світовому молочному ринку залишиться тренд зниження цін. Середня ціна може опуститися до $31—33/100 кг. Все залежатиме від обсягу виробництва молока в ЄС, Новій Зеландії та рішення Єврокомісії щодо запасів сухого знежиреного молока.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...