Ціни на світовому молочному ринку збережуть низхідний тренд у І кварталі 2018 року
У І кварталі 2018 року ціни на світовому молочному ринку збережуть низхідний тренд

Закупівельні ціни на молоко в Україні на кінець 2017 року відповідали світовим тенденціям і демонстрували низхідний тренд. Про це повідомляє AgroTimes.

Основною причиною того було зниження експортних цін на молочну продукцію, які були драйвером протягом року, бо внутрішній ринок не дає можливості високих продажів, зазначила аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

За інформацією IFCN, виробництво молока у світі у 2017 році зросло на 2,3% (попередні дані). Зокрема, у грудні виробництво зросло на 2,8%.

Послаблення попиту на вершкове масло на тлі зростання виробництва молока у світі у другій половині 2017 року призвело до зниження цін практично на всю лінійку біржових молочних продуктів. Як наслідок — середня ціна на молоко у світі в листопаді опустилася до $35/100 кг. Це найнижчий показник за останні 14 місяців.

Водночас ціни на молоко в Україні у грудні просіли в межах 10—20 коп/кг в залежності від якості та об’єму поставки. 

Екстра-ґатунок на кінець грудня коштував 10,13 грн/кг (з урахуванням ПДВ), що на 5 коп. нижче ціни початку місяця. За вищий ґатунок переробники платили в середньому 9,2 грн, а за перший – 9 грн/кг. 

За прогнозами експертів, у І кварталі 2018 року на світовому молочному ринку залишиться тренд зниження цін. Середня ціна може опуститися до $31—33/100 кг. Все залежатиме від обсягу виробництва молока в ЄС, Новій Зеландії та рішення Єврокомісії щодо запасів сухого знежиреного молока.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

22 травня 2023
Земля України попри війну – надійний інвестиційний ресурс
Сільськогосподарська земля України залишається надійним інвестиційним об'єкт. Аналіз ринку землі читайте на AgroPolit.com у блозі голови асоціації...
18 травня 2023
Зернова угода і стратегія розвитку повоєнного аграрного потенціалу України
Зернова угода продовжена ще на два місяці. Тож зерновий коридор Чорним морем діятиме до 18 липня 2023 року. Світ продовжить отримувати українську...
17 квітня 2023
Зерновий фронт ЄС: чому Польща, Угорщина, Словаччина блокують аграрний експорт з України?
Був один, а стало два «фронти» для України. Перший – військова агресія росії. Другий (економічний) відкрився наприкінці минулого...