Як державна підтримка розподілятиметься серед кооперативів
Як державна підтримка розподілятиметься серед кооперативів

У частині кооперативів кошти будуть направлятися на співфінансування бізнес-проектів, які вони реалізують. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк під час онлайн-конференції.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні є близько 600 робочих кооперативів. Саме тому фахівці неодноразово зазначали про те, що на підтримку кооперації виділяють більше коштів, ніж потрібно.

За словами Мартинюка, пріоритетними напрямками для бюджетної підтримки в 2018 році залишаються: заготівля та зберігання молока, будівництво овоче- та фруктосховищ та ягідництво. 

Перший заступник міністра зазначив, що підтримка створення кооперативів — пріоритет діяльності міністерства, оскільки це єдина можливість забезпечити економічну спроможність дрібних виробників. 

«Інститут дорадництва, на жаль, мало залучався останніми роками до реалізації держпрограм, але в 2018-му для них буде багато роботи. По програмі підтримки фермерів ще проводяться консультації», — уточнив він.

І додав, що основна мета в галузі тваринництва — запустити новий інвестиційний цикл.

Тому допомога, передусім, надається у форматі здешевлення коштів для будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів. Гроші для бізнесу мають бути насправді дешевими — під 4—5%. Завдяки тому, що Держбюджет було ухвалено вчасно, ми маємо достатньо часу, щоб розробити відповідні порядки і аграрії почнуть отримувати допомогу уже в січні 2018 року», — запевнив Максим Мартинюк.

Довідково: Уряд заклав на фінансову підтримку агросектору в 2018 році 6,3 млрд грн, із них 2 млрд грн — на бюджетні дотації, 1 млрд грн — на підтримку фермерства, ще 2,3 млрд ‒ на програми тваринництва, майже 1 млрд грн — на здешевлення вітчизняної сільгосптехніки.

Проте Міністерство фінансів України (Мінфін) таки перекроїло аграрну частину бюджету на наступний рік. Так, 2 млрд забрали із програми прямих дотацій і розподілили між іншими програмами, зокрема, на компенсації вартості об’єктів тваринництва, зданих у експлуатацію.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 вересня 2019
Аграріям перераховано майже 80 млн грн компенсації відсотків за кредитами
Станом на 30 серпня до структурних підрозділів ОДА фактично спрямовано 80,69 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами. Зокрема, 78,94...
3 вересня 2019
Рахункова палата звинуватила Мінагрополітики у затримці дотацій аграріям
Рахункова палата провела аудит виконання держбюджету-2019 за перше півріччя і з’ясувала, що органи влади заборгували суб'єктам господарської...
17 липня 2018
Фермер – Мартинюку: «Ви нас не чіпайте, ми самі розвинемося»
Державна підтримка малим фермерським господарствам сьогодні в Україні відсутня, повернення ПДВ ― це була єдина підтримка від держави. Про це заявив...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...