В Україні майже вдвічі поменшало виробників морозива
Кількість виробників українського морозива зменшилась удвічі

Концентрація на ринку морозива буде посилюватися: невеликі компанії будуть згортати виробництво, а великі виробники морозива зміцнювати свої ринкові позиції. Про це повідомляють експерти Pro-Consulting, передає UBR.

Зараз в Україні виробляють морозиво близько 30 підприємств, хоча ще років 5—6 тому їх було не менше 50. Кількість гравців скоротилася зокрема після анексії Криму та окупації територій на сході країни.

При цьому деякі гравці перенесли свої потужності з Донецького регіону на орендні майданчики.

Останні політичні та економічні зміни в країні сприяли посиленню концентрації на українському ринку морозива. Зараз до 90% ринку утримують не більше 10 компаній.

Решта 18—20 гравців — дрібні виробники, котрі випускають до 4 тис. т морозива в рік.

Концентрація на ринку морозива буде посилюватися: невеликі компанії будуть згортати виробництво, а великі виробники морозива продовжать реалізовувати антикризові заходи й зміцнювати свої ринкові позиції.

В Україні випускають понад 900 видів морозива. Частка експорту морозива від загального обсягу виробництва становить 6%, при цьому імпорт заморожених солодощів не перевищує 1%.

Основними країнами-споживачами українського морозива є Молдова, Росія та Ізраїль.

З 2016 року їхня сумарна частка в загальному обсязі експорту в натуральному вираженні склала 88,2%.

У 2017 році виробництво морозива в Україні збільшиться на 5—6%, проти показників 2016 року в основному за рахунок нарощування експортних поставок.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

19 листопада 2018
Українське морозиво відповідає вимогам ДСТУ – дослідження
Асоціація українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» спільно з підприємствами в жовтні 2018 року в черговий раз протестували...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...