Україна — одна з країн-лідерів, які експортують мед
Україна — одна з країн-лідерів, які експортують мед

Україна увійшла до трійки найбільших світових експортерів меду і за підсумками цього року може стати навіть №2. Про це повідомляє НВБізнес.

Минулого року Україна потрапила в ТОП-3 найбільших світових експортерів продукту, виробленого бджолами. Втім, перше місце по меду в України теж є: в загальноєвропейському заліку вона є незаперечним лідером.

Так, минулого року країна продала на світовий ринок 57 тис. т меду. Причому останній показник подвоївся всього за рік. І збільшився в 8,7 разу, якщо порівняти експорт меду 2016 року і 2006-го.

Українські бджоли та їхні господарі за 12 місяців минулого року перевершили по експорту Індію і Мексику. Справа за малим — випередити пару лідерів: Китай і Аргентину.

ТОП-10 світових країн-експортерів меду

За оцінкою Валерія Горбаня, президента групи компаній "Асканія", у 2017-му за обсягами експорту солодкого продукту Україна цілком може наздогнати, а то й обігнати, американського конкурента. Бізнесмен прогнозує, що країна експортує до кінця грудня 70—75 тис.т меду, адже всього за дев'ять місяців року українці продали на зовнішні ринки 46 тис. т цього продукту.

Найбільші споживачі українського меду — це країни Європи. На першому місці серед них Німеччина, яка в 2016-му купила третину всього вітчизняного експорту, або 18,5 тис. т. Майже вдвічі менше — 10,9 тис. т — придбали поляки. Європейська "бронза" — за французами: 2,3 тис. т. Та водночас майже 20% медового експорту (або понад 11 тис. т) виїхали з України до США — Штати стали другим після ЄС покупцем продукції вітчизняних пасічників.

Український мед за кордоном люблять передусім за доступну вартість. Він надходить туди як сировина, потрапляючи для подальшої переробки. В середньому продукт made in Ukraine коштує €1,75—2,3 за 1 кг. Китайський — приблизно стільки ж, а ось аргентинський — €2,6-3,2.

З 2010 року світовий ринок споживання меду динамічно зростає. Причина — перехід все більшої кількості споживачів на продукти, що замінюють цукор, каже Горбань. І це хороша новина для українських виробників меду.

Однак у світі посилюється конкуренція, і це вже новина гірша. На хвості в українських медовозів "повисли" індуси. А китайці, прагнучи утримати лідерство, демпінгують.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

4 серпня 2021
Вільний ринок землі — продаж/купівля паю, ціна землі, переважне право, безоплатна приватизація та правки до закону про землю
Вільний ринок землі — продаж/купівля паю, ціна землі, переважне право, безоплатна приватизація та правки до закону про землю. Більше у...
22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...