Держава готова підтримати свинарів у 2018-му 
У 2018 році держава готова підтримати українських свинарів

Підтримку галузі свинарства у 2018-му сьогодні обговорювали представники господарств Асоціації «Свинарі України» та ВАР із першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Максимом Мартинюком. Про це повідомляє прес-служба АСУ.

Він зазначив, що основне завдання на наступний рік — нарощення поголів’я ВРХ і свиней. Відповідно, підтримка буде спрямована на програми, які дозволять реалізувати цю мету.

«Насамперед свинарство залишиться дотаційною галуззю. На зауваження свинарів на зменшення дотації удвічі, пан Мартинюк зазначив, що результати цього року демонструють, що свої 2 млрд грн «вибрали» лише птахівники. Решта галузей, включно зі свинарством, — лише 1 млрд грн. Відповідно у наступному році, коли розмір дотації на підприємство буде обмежений до 150 млн грн», — підтримки має вистачити на всіх.

На його думку, ще одна важлива для розвитку галузі програма — часткове відшкодування відсотків за кредитними ставками. На неї передбачені 2 млрд грн. У результаті обговорень вирішили, що ці кошти не ділитимуть (на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів і відшкодування за кредитами), а направлять всю суму на відшкодування відсотків за кредитними ставками. При цьому Міністерство має рішення на зауваження виробників: є ризик, що програма працюватиме лише рік, а кредити залучають на тривалий період. Пропозиція відомства — одразу перераховувати на спецрахунок господарства стільки коштів, скільки господарству необхідно для відшкодування відсотків упродовж дво- або навіть трирічного періоду. У такому випадку, сума, закладена на програму, — 2 млрд — є виправданою.

За словами першого заступника Мінагрополітики, на розвиток племінного свинарства у бюджет закладено 300 млн грн. Міністерство знає про проблему, озвучену виробниками свинини, — племінними вважаються тільки чистопорідні свині, а гібридні не підпадають під це визначення. Відомство береться включитися до вирішення питання у наступному році.

Ще один важливий аспект для виробництва свинини — програми, спрямовані на зменшення ризиків пов’язаних із АЧС в Україні. Насамперед для Держпродспоживслужби мають виділити 680 млн грн. Цільове призначення цих коштів — не лише планові протиепізоотичні заходи, а й компенсація вартості поголів’я у зонах ризику навколо спалахів АЧС. Це дасть змогу значно пришвидшити і гарантувати компенсацію для населення», — додає він.

Мінагрополітики також планує частково компенсувати виробникам свинини інвестиції у покращення біобезпеки свинокомплексів. Ще одна програма, спрямована на боротьбу з «африканкою» в Україні, — державне співфінансування програм страхування поголів’я свиноферми.

Наостанок зустрічі виробники зазначили значну проблему для розвитку галузі — складнощі з отриманням дозволу на реконструкцію і будівництво комплексів. Міністерство взяло на себе зобов’язання провести низку зустрічей з відповідними службами та налагодити їхню співпрацю з бізнесом.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 вересня 2018
На Черкащині у тваринницький комплекс інвестують $3 млн
Австрійський фермер Томас Бруннер збирається побудувати в Черкаській області свинокомплекс на 10 тис. голів. Про це пише delo.ua. Нагадаємо, що без...
24 травня 2018
В Україні тестують американську систему контролю якості свинини, – АСУ
Асоціація «Свинарі України» (АСУ) та Університет Пердью (Purdue University, штат Індіана) проводять в Україні аудит біобезпеки свиноферм...
7 травня 2018
Компанія з Данії побудує на Івано-Франківщині м’ясопереробний завод
Один із найбільших виробників свинини в країні — компанія з данськими інвестиціями ТзОВ «Гудвеллі Україна» — побудує...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...