Що потрібно знати експортеру перед відправкою товару?
Що потрібно знати експортеру перед відправкою товару?

Як дешевше та безпечніше довезти свій товар до пункту призначення та передбачити можливі ризики? Ці та інші деталі розповіли експерти під час семінару, що був організований Офісом з просування експорту в м. Біла Церква.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося як збувати свою продукцію малим та середнім фермерам.

Експерт компанії Zammler Group Катерина Колесник наголосила, що важливим у цьому процесі є планування. Експортеру потрібно звертати увагу на сезонність та пікові навантаження на канали доставки, проаналізувати тенденції.

Другим кроком, за словами експерта, є обговорення умов доставки (INCOTERMS) — хто буде оплачувати митні збори (покупець чи продавець), куди буде доставлятися товар тощо. Крок номер три — обговорення термінів доставки, фінансових вимог та обов’язків сторін.

Усі домовленості ви маєте чітко зафіксувати у договорі. Зверніть увагу, що договір має бути індивідуальним, складеним під конкретний кейс і клієнта. Не шкодуйте витратити більше часу на розробку договору, оскільки в майбутньому це може зберегти вам значні кошти», — радить Катерина Колесник.

Дізнатися інші корисні поради можна переглянувши презентацію за цим посиланням.

Адвокат, радник та керівник практики податкового права у Redcliffe Partners Олександр Марков надав рекомендації тим, хто має проблеми з відшкодуванням податку. Передусім слід звернутися до ДФС за місцем обліку підприємства. Оскарження рішення часто буває ефективним, хоч як це дивно.

Подати заяву до Ради бізнес-омбудсмена. Рішення Ради мають характер рекомендацій та не є обов’язковими до виконання. Але й тут проста скарга зможе спрацювати! І якщо ДФС не хоче чути ані Вас, ані омбудсмена, а Ви впевнені у своїй правоті, не залишається нічого іншого, як звернутися до суду», — зазначив Олександр Марков, а його презентацію можна переглянути тут.

Станіслав Толочний, експерт Zammler Group, докладно розповів про всі тонкощі митного оформлення. Головне — подбати про всі необхідні документи заздалегідь.

Які документи повинен мати експортер для безболісного проходження товару на митниці?

  • Зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу.
  • Інвойс.
  • Пакувальний лист.
  • Договір про брокерські послуги.
  • Всі необхідні транспортні документи.

Види контролю на митниці, основні документи, які їх регулюють, приклади документів та іншу корисну інформацію Ви можете знайти у презентації експерта.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 листопада 2017
Понад 40% експорту українських пшениці та ячменю не відповідають фітосанітарним нормам
В Україні 42,05% експортних партій пшениці заражені твердою сажкою (Tilletia levis Kuhn, Tilletia tritici Wint). Про це повідомив президент...
1 листопада 2017
147 українських компаній отримали статус уповноваженого експортера
За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, 147 компаній отримали статус уповноваженого експортера. Про це йдеться в спецпроекті...
31 жовтня 2017
Аграрний експорт України стрімко йде вгору
За даними офіційної статистики, експорт сільськогосподарської продукції за січень — вересень 2017 року збільшився на 24,3% проти відповідного...

Вибір редакції

19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...
15 березня 2021
Імплементація Європейського «зеленого курсу» в інтересах українського аграрного сектору
Народний депутат Микола Кучер розповів про імплементацію європейського «зеленого курсу» (Green Deal) в інтересах українського аграрного...