Аграрна виручка від українського експорту збільшилася майже на чверть
Аграрна виручка від українського експорту збільшилася майже на чверть

Україна в січні — вересні 2017 року збільшила виручку від експорту сільськогосподарської продукції майже на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до $13,1 млрд. Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» із посиланням на заступника директора центру, доктора економічних наук Миколи Пугачова, передає Аспект.

За його словами, визначальними позиціями в товарній структурі вітчизняного аграрного експорту залишаються зернові та олійні культури, соняшникова олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Їхня сукупна частка становить близько 90% в аграрному експорті.

«Основними ринками збуту залишаються три регіони — країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Всього на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції», — процитувала прес-служба Пугачова.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції — 32,1%, припадає на країни Європейського Союзу. За 9 місяців 2017-го вони закупили українських харчів на $4,2 млрд.

Також прес-служба повідомила, що обсяги експорту в країни Африки склали $2 млрд — 15,3% від загального експорту аграрної продукції України. Експерт зазначив, що зростання вартісних обсягів експорту української аграрної продукції в січні — вересні 2017 року проти минулого року спостерігається в усіх напрямках.

Найбільше — на $1,2 млрд — обсяги поставок збільшилися в країни ЄС. Експорт у країни Азії зріс на $0,7 млрд, В африканські країни — на $0,4 млрд», — процитувала прес-служба Пугачова.

Він також додав, що зберігається тенденція пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, у торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень — вересень 2017 року імпортували українського продовольства майже на 1 млрд дол., що склало 7,6% від загального експорту аграрної продукції України. Експерт зазначив, що значну виручку українські експортери отримали також з Нідерландів ($887 млн), Іспанії ($805 млн), Китаю ($721 млн), Туреччини ($617 млн) й Італії ($559 млн). Ці сім країн в січні — вересні 2017 року забезпечили понад 46% доходів від експорту української продукції агропромислового комплексу.

Також прес-служба повідомила, що позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азіатські країни, які за січень — вересень 2017 року купили українських харчів на $5,5 млрд. Частка Азії за цей період склала 42% від загального експорту аграрної продукції України .

За результатами 9 місяців 2017 року рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила українського продовольства на $1,44 млрд. Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на $1,04 млн», — йдеться у повідомленні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 вересня 2018
Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом
 У Київській області відбувається засідання президії політичної ради та політичної ради Аграрної партії України. Як писав раніше AgroPolit.com,...
13 лютого 2018
На якій аграрній продукції спеціалізуються регіони України
Україна — одна з небагатьох країн світу, яка може експортувати понад половину зібраного врожаю. Дуже часто нас називають сировинною країною,...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...