Аграрна виручка від українського експорту збільшилася майже на чверть
Аграрна виручка від українського експорту збільшилася майже на чверть

Україна в січні — вересні 2017 року збільшила виручку від експорту сільськогосподарської продукції майже на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до $13,1 млрд. Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» із посиланням на заступника директора центру, доктора економічних наук Миколи Пугачова, передає Аспект.

За його словами, визначальними позиціями в товарній структурі вітчизняного аграрного експорту залишаються зернові та олійні культури, соняшникова олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Їхня сукупна частка становить близько 90% в аграрному експорті.

«Основними ринками збуту залишаються три регіони — країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Всього на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції», — процитувала прес-служба Пугачова.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції — 32,1%, припадає на країни Європейського Союзу. За 9 місяців 2017-го вони закупили українських харчів на $4,2 млрд.

Також прес-служба повідомила, що обсяги експорту в країни Африки склали $2 млрд — 15,3% від загального експорту аграрної продукції України. Експерт зазначив, що зростання вартісних обсягів експорту української аграрної продукції в січні — вересні 2017 року проти минулого року спостерігається в усіх напрямках.

Найбільше — на $1,2 млрд — обсяги поставок збільшилися в країни ЄС. Експорт у країни Азії зріс на $0,7 млрд, В африканські країни — на $0,4 млрд», — процитувала прес-служба Пугачова.

Він також додав, що зберігається тенденція пожвавлення експорту вітчизняної сільгосппродукції до країн СНД, у торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень — вересень 2017 року імпортували українського продовольства майже на 1 млрд дол., що склало 7,6% від загального експорту аграрної продукції України. Експерт зазначив, що значну виручку українські експортери отримали також з Нідерландів ($887 млн), Іспанії ($805 млн), Китаю ($721 млн), Туреччини ($617 млн) й Італії ($559 млн). Ці сім країн в січні — вересні 2017 року забезпечили понад 46% доходів від експорту української продукції агропромислового комплексу.

Також прес-служба повідомила, що позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азіатські країни, які за січень — вересень 2017 року купили українських харчів на $5,5 млрд. Частка Азії за цей період склала 42% від загального експорту аграрної продукції України .

За результатами 9 місяців 2017 року рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила українського продовольства на $1,44 млрд. Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на $1,04 млн», — йдеться у повідомленні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 вересня 2018
Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом
 У Київській області відбувається засідання президії політичної ради та політичної ради Аграрної партії України. Як писав раніше AgroPolit.com,...
13 лютого 2018
На якій аграрній продукції спеціалізуються регіони України
Україна — одна з небагатьох країн світу, яка може експортувати понад половину зібраного врожаю. Дуже часто нас називають сировинною країною,...

Вибір редакції

17 вересня 2020
Приречені на сМЕРТь: у міністерстві пояснили, як аграріям компенсуватимуть збитки
Декілька років поспіль українські аграрії страждають від несприятливих погодних умов і наслідків зміни клімату. Особливо дістається фермерам півдня...
14 вересня 2020
Розвиток українсько-китайської співпраці: загрози й можливості
Якщо проаналізувати стан українсько-китайського співробітництва у 2014-2019 рр., помітно, що політичний діалог із КНР уже не такий динамічний,...
11 вересня 2020
Поради уряду: як вирішити проблему посухи – агрострахування, зменшення ставки ПДВ, пільгова «нічна» електроенергія
Ще навесні 2020 року у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України анонсували надання грошової компенсації...