“СтопКор” завадив земельним рейдерам ошукати власників паїв на Житомирщині
Земельні рейдери замахнулися на житомирські паї

Активісти завадили планам земельних аферистів реалізувати чергову спробу на Житомирщині перекупити паї у власників. Про це повідомляється на сайті «Стоп корупції»

Рейдери одразу у двох селах області планували провести збори, на яких ділки хотіли ошукати довірливих селян і заволодіти їхніми наділами. 

Представники проекту виїхали на місце у села Троянів і Великі Низгірці та застали аферистів на гарячому.

«Нам вдалося попередити місцевих жителів — власників земельних паїв про плани рейдерів. Ділки уже вкотре намагаються ошукати селян, запрошують людей на так звані збори, де солодко описують усі вигоди угоди. Насправді пайовиків вводять в оману та фактично «віджимають» їхні сотки. Ми поінформували селян про плани аферистів, розповіли про фірми-одноденки та цілі корпорації, які наживаються за рахунок довірливих власників землі», — розповіли активісти.

Нагадаємо, напередодні жителі с. Великі Низгірці на Житомирщині, де кілька днів тому відбулася спроба рейдерського захоплення врожаю, знову звернулись за допомогою до «Стоп корупції». Люди схвильовані через появу у селі підозрілих осіб, які агітують передавати свої паї в оренду невідомій їм компанії та обіцяють «золоті гори» та високу орендну платню.

Селяни підозрюють, що їх намагаються ошукати та здійснити нову спробу рейдерства. Новоспечене Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР» місцеві мешканці пов'язують зі сумнозвісним агрохолдингом ТАКО, який набирав мільйонні кредити у банках під заставу паїв селян. В результаті паї були арештовані. Після банкрутства ТАКО власники агрохолдингу створили інший холдинг — «АСТ». Саме представників «АСТ» мешканці села бачили на полях під час рейдерського захоплення врожаю. Як стало відомо з Єдиного державного реєстру, компанію ТОВ «УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР» було створено у четвер, 12 жовтня 2017 року, з уставним фондом 100 грн! Складається аграрна компанія з однієї людини — засновника та директора — мешканця Києва, й зареєстрована у Печерському районі столиці. Наступного дня після реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю, представники «УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР» вже агітувати селян підписувати з ними договори оренди. Селяни зі скандалом вигнали представників компанії і звернулися за захистом та підтримкою до СтопКору», — говорять активісти.

Команда «СтопКору» виїхала на Житомирщину, де представники новонародженого ТОВ «УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР» призначили збір людей для підписання з ними договорів оренди паїв.

На центральну площу села приїхали представники та юристи «УКРЗЕРНОПРОМУ» у супроводі знімальної групи, машини власної охорони та 2-х автівок поліції, — розповідають стопкорівці з місця подій. — Утім, мешканці с. В.Низгірці дружно проігнорували зустріч із представниками агрокомпанії. Тож кілька годин представникам фірми та їхній численній охороні довелося сумувати в центрі села», — додали активісти.

Журналісти та активісти «Стоп корупції» поспілкувалися з селянами та попередили про небезпеку втягування їх у аферу чи рейдерську схему з використанням підставної фірми.

«СтопКор» запропонував створити на Житомирщині осередок організації задля швидкого реагування на спроби аферистів заволодіти паями, а також для захисту прав та інтересів селян.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 липня 2018
Завод «Каховка Протеїн Агро» знову запрацює після рейдерського захоплення
Наприкінці минулого тижня співробітники заводу потрапили на свої робочі місця після піврічного простою через блокування підприємства та захоплення...
11 червня 2018
У 5-ти областях діє декілька рейдерських ОЗУ
На території 5-ти областей України є рейдерські угрупування, які зацікавлені у присвоєнні чужого бізнесу. Про це розповіла керівник ГО...
10 грудня 2017
Орендарі можуть отримувати повідомлення в разі зазіхання на їхні землі
Послуга sms-«маяк» відтепер доступна не лише для власників земельних ділянок, а й для всіх орендарів паїв на майнові права. Про це...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...