Гройсман назвав причини зростання цін на продукти в Україні
Поганий врожай та збільшення продовольчого експорту призвели до зростання цін

Зростання цін на продукти харчування в Україні нинішнього року пов'язане з недостатнім урожаєм фруктів і овочів, а також зі збільшенням продовольчого експорту. Про це в інтерв'ю «5 каналу» повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає УНІАН.

«У нас було зростання цін на овочі, фрукти, бо в країні не було достатньо врожаю. Чому ще ціни піднялися? Бо ми стали країною-експортером, почали наше продовольство продавати за кордон, за валюту», — сказав він.

Водночас прем'єр-міністр зазначив, що очікує поліпшення ситуації в 2018 році.

Та важливо що зробити? Відновлювати потужність виробництва всередині країни. Тому, я у 2018 рік, якщо говорити про ціни, дивлюся оптимістичніше, ніж це було у 2017 році», — сказав він.

 

Гройсман також зазначив, що на зростання цін на м'ясо, зокрема, вплинула африканська чума свиней, внаслідок якої скоротилося поголів'я свиней.

Але зараз ми бачимо зменшення ціни на свинину. А наше завдання в 2018 році — створити механізми нагромадження м'яса в країні, і ми можемо це зробити», — сказав Гройсман.

В Україні у вересні 2017 року зафіксована інфляція на рівні 2% до попереднього місяця і 16,4% — в річному вираженні.

Національний банк очікує, що рівень інфляції в Україні на кінець 2017 року може виявитися вищим від поточного прогнозу в 9,1%, у зв'язку з чим регулятор анонсував перегляд прогнозу і можливе застосування більш суворої монетарної політики.

У Кабінеті Міністрів прогнозують показник зростання споживчих цін на кінець 2017 року на рівні 12,9%. Ключові кредитори України — Міжнародний валютний фонд і Світовий банк — прогнозують уповільнення інфляції за підсумками поточного року до 10%.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 січня 2018
Близько 1,2 мільйона осіб вважаються незахищеними в плані продовольчої безпеки
Близько 1,2 мільйона осіб вважаються незахищеними плані продовольчої безпеки в районах, що постраждали від конфліктів. Такі дані наведені в...
19 жовтня 2017
Олександр Жемойда: Це має бути наше правило — диверсифікація експорту за правилом 3D
Вклав гроші, виростив продукцію… куди збувати? Питання, на яке доводилося шукати відповідь чи не кожному сільгоспвиробнику. Тим більше це...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...