Захист якості земель неможливий без гармонізації законодавства, — експерт
Захист якості земель неможливий без гармонізації законодавства, — експерт

В Україні немає законодавчої бази, яка забезпечить охорону родючості ґрунтів, а ті закони, які вже існують, не мають практичної сили. Про це заявив директор Навчально-наукового інституту економіки природних ресурсів та екології землекористування Антон Третяк під  час круглого столу в НААН на тему земельної реформи.

Нагадаємо, що в України площа зіпсованих людською діяльністю земель складає близько 15 млн га.  

«Земельний кодекс в Україні не працює. Його приймали у 2001 році та передбачили низку законів, які йшли в комплекті, щоб він почав практично діяти. Проте досі з 27 законів прийняли тільки 18. Існують колізії між земельним, водним, лісовим та природоохоронним законодавством. Інтегрованої політики немає», — зазначив Третяк.

Допомогти у нагляді за екологічністю діяльності сільськогосподарських підприємств мав закон, запропонований до розгляді у 2013 році. Він передбачав розподіл понять «земля» та «ґрунти».

Проект Закону України «Про збереження ґрунтів та охорону їх родючості» визначав правовий статус ґрунтів як окремого об’єкта правової охорони. Це могло б дозволити вимагати відповідальності від тих, хто неефективно використовує народне багатство, призводить до виснаження, засухи земель, не застосовує сівозміну й таким чином викликає поширення вірусів рослин у ґрунті. Проте цю законодавчу ініціативу депутати відхилили», — розповів Третяк.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...