Половина хлібного ринку працює  у «тіні»
Половина хлібного ринку працює  у «тіні»

Половина хлібного рину України працює нелегально. Таку оцінку роботи ринку висловив в інтерв’ю AgroPolit.com голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв.

Наразі частка «тіні» на хлібному ринку має майже 50%. 

«Системно оцінювати рівень «тінізації» нам складно, бо для цього потрібно проводити глибоке дослідження. Поки що ми обґрунтовуємо свою позицію, спираючись на дані виробників, які стверджують, що рівень «тіні» на ринку сягає близько 50%», — пояснює  він.

За словами  очільника АМКУ,  історично ця проблема існує давно.

Ми її бачимо й намагаємося вирішувати. Відкритої справи щодо хліба немає. Особливістю ринків хліба і хлібобулочних виробів є їхня регіональність (міжрегіональність) і наявність, як я казав раніше, «тіньового» сектору виробництва, за яким немає офіційних статистичних даних», — каже він.

За даними моніторингу ДССУ, пояснює  Юрій Терентьєв, в середньому по Україні у серпні 2017 року (у порівнянні з січнем) спостерігається збільшення цін на хліб пшеничний із борошна 1-го ґатунку на 9,01 %.

Здорожчання може бути викликане як збільшенням вартості борошна на 7,75 % за той самий період, так і збільшенням інших витрат (транспортних, на заробітну плату тощо). Основним фактором, який впливає на собівартість виробленої продукції, є вартість сировини, частка витрат», — підсумував він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 жовтня 2017
Наскільки українські ціни на хліб відрізняються від європейських
Ціни на хліб в Європі значно вищі за українські та складають близько 3—4 євро за виріб. Про це повідомив директор галузевого об`єднання...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...