До бюджету-2018 запропонували три правки від аграріїв
До бюджету-2018 запропонували три правки від аграріїв

Уряд повинен внести зміни в основні статті аграрної частини бюджету, інакше щодо низки позицій буде негативна реакція аграрного ринку. Таку думку під час засідання аграрного комітету висловив народний депутат «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

Нагадаємо, що бюджет на наступний рік пропонує виділити на пряму підтримку АПК 6,3 млрд грн. Наразі депутати запропонували два джерела, щоби збільшити цю суму до 8,3 млрд грн.

Мірошніченко пропонує три правки до аграрної частини проекту бюджету на 2018 рік.

Перша — перегляд механізму нарахування бюджетних дотацій.

Сьогодні ми бачимо, що з виділених на 2017 рік 4 млрд грн освоєння становить тільки 60—65%. Тобто, сплатив 1 грн у бюджет ПДВ, а забираєш 60—65 копійок. До того ж, існує помилка, яка фактично позбавила права отримання дотацій низку компаній із рослинницького і тваринницького комплексу. Я раніше цю помилку не помітив, але зараз її наслідки очевидні, тому потрібно терміново її виправляти, щоб із 2018 року всі агропідприємства мали рівні права при отриманні дотації з бюджету», — пояснює він.

Друга — збільшити загальну суму на прямі дотації аграріям.

Потрібно збільшити суму коштів на пряму загалом до 6 млрд грн. Уже є варіанти, де їх знайти.  До передбачених у проекті 2 млрд грн потрібно додати 2 млрд грн із суми на підтримку тваринництва (будівництво комплексів). Ще 2 млрд грн може забезпечити виведення з «тіні» с/г земель, які перебувають в обробітку», — говорить він.

 На думку народного депутата, збільшення суми дозволить наростити кількість  учасників отримання бюджетної компенсації. Адже, якщо лишити її незмінною, то покриття програми становитиме тільки  50%,  а інша половина учасників ринку піде у «тінь», не платячи жодних податків.  Аграрії добре вміють рахувати, пояснює Мірошніченко, тож якщо  перед ними стоятиме вибір  отримувати з сплаченої в казну 1 гривні лише 50 копійок, то вони взагалі нічого не дадуть бюджету.

Третя — прозорий механізм розподілу 1 млрд грн для фермерів.

Якщо не буде зрозумілого порядку розподілу цих коштів (хто отримувачі, який механізм, програми тощо), то нам ніхто не повірить у прозорість цього процесу», — каже він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...