Україна повинна створити національний бренд для олії
Україна повинна створити національний бренд для олії

Український масложировий комплекс у наступні 10 років зіткнеться з викликами, на які потрібно буде дати відповідь, щоб вижити в умовах наростаючої глобальної конкуренції. Про це під час конференції «Black sea oil trade-2017» розповів генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов, повідомляє Latifundist.com.

«Олійножирова промисловість є локомотивом АПК. Ми бачимо приріст інвестицій, що не переривався ні на один рік. Урожай соняшнику та інших олійних культур зростає. Сьогодні площі під соняшником і пшеницею майже зрівнялися. Це результат високої рентабельності олійних», —  заявив Сергій Феофілов.

Однак, на думку експерта, є загроза того, що олійножировий комплекс може стикнутися з конкуренцією.

Показовим є ринок цукру, який Україна втратила. Одним із факторів втрати ринку стала конкуренція з тростинним цукром, який набагато дешевший від бурякового цукру. Вам це не нагадує конкуренцію між соняшниковою та пальмовою олією?», — акцентував Сергій Феофілов.

На його думку, відповіддю на виклики перед олійножировим сектором може стати створення національного бренду для української олії.

Українському бізнесу потрібно піти від ситуації, коли всі заспокоїлися, коли всі думають, що ринок буде таким самим, як і зараз, у наступні 10—15 років. Ні, ринок буде змінюватися і до цього потрібно бути готовим, щоб мінімізувати втрати», — резюмував Сергій Феофілов.

Нагадаємо, що експорт нерафінованої соняшникової олії з України у вересні—червні 2016/17 МР здійснювався рекордними темпами — за вказаний період відвантаження склали 4,9 млн т, що на 30% перевищує показник за 2015/16 МР.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 грудня 2017
Наразі потрібно просувати бренд України, як країни
Для того щоб допомагати українським виробникам, потрібно запустити державну систему підтримки українського експортера, яка складатиметься з кількох...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...