На Житомирщині люди можуть отримати компенсацію за придбані доїльні установки
На Житомирщині люди можуть отримати компенсацію за придбані доїльні установки

Жителі Житомирської області активно подають заявки для отримання компенсації за придбані установки для доїння. Про це повідомляє УНІАН посилаючись на прес-службу Житомирської ОДА.

У вересні цього року спеціальна обласна міжвідомча комісія продовжила прийом заявок від домогосподарств області для отримання відшкодування вартості закуплених установок для індивідуального доїння.

Тепер щодня жителі Житомирщини подають до 20 пакетів документів, щоб отримати компенсацію з обласного бюджету.

Як повідомив заступник начальника управління агропромислового розвитку ОДА Леонід Бабич, станом на сьогодні, 13 вересня, на розгляді перебуває 137 заявок.

І за цією кількістю заявок потрібно більше 1 млн грн для відшкодування вартості установок. Для того, аби компенсувати кошти за доїльні апарати максимальній кількості домогосподарств, за ініціативи голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича у жовтні на сесію облради ми внесемо пропозицію спрямувати додаткові кошти на цей напрям програми», – зазначив Бабич.

За його словами, найбільшою популярністю цей напрям програми користується серед жителів Любарщини — ще 65 заявок надійшло до комісії з цього району. Нагадаємо, що саме жителі Любарського району отримали найбільшу кількість  компенсацій у липні  ціього року, а саме — 15 господарств. Досить активно подають заявки  господарства із Овруцького району — 13 заявок, із Ружинського та Попільнянського — по 9 заявок, а також  із Пулинського — 8 та Андрушівського — 6. Однак жодної пропозиції  ще не надійшло  з Романівського, Баранівського, Ємільчинського, Хорошівського та Лугинського районів.

Програма відшкодування вартості закуплених установок спрямована не лише на те, щоб полегшити процес доїння корів та зменшити витрати ручної праці населення. Незабаром у дію увійдуть нові європейські стандарти якості молока. Доїльні апарати забезпечують відсутність контактів рук із тваринами та, відповідно, молоком і якщо його охолодити до +5 градусів, то така продукція відповідатиме європейським стандартам екстракласу», — наголосив Бабич.

Бажаючі отримати компенсацію з обласного бюджету на доїльну установку можуть подати документи до 5 грудня 2017 року.

Господарствам відшкодують вартість придбаної установки у сумі, рівній вартості придбання, але не більше 7 тис. грн за одиницю. Отримати таку компенсацію господарства, які утримують 3 і більше корів, мають право один раз на 5 років», — повідомляють в облдержадміністрації.

Із переліком необхідних документів можна ознайомитися на сайті Житомирської облдержадміністрації.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 жовтня 2017
Скільки компенсації за придбану техніку отримали аграрії
Сьогодні вже 74 аграрним підприємствам направлено 11,58 млн гривень за програмою часткової компенсації за придбану сільгосптехніку українського...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...