У 201 об’єднаній громаді розпочалися вибори (+список)
У 201 об’єднаній громаді розпочалися вибори (+список)

Виборчий процес перших виборів депутатів та голів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад розпочато 9 вересня. Про це повідомляє прес-центр ініціативи «Децентралізація влади».

Перші вибори призначено на 29 жовтня 2017 року у 201 об’єднаній громаді в усіх областях України (перелік ОТГ можна переглянути за цим посиланням).

До складу цих ОТГ увійшли 933 місцеві ради: міських — 25, селищних — 67, сільських — 841.

До 16 вересня районні виборчі комісії повинні утворити сільські, селищні, міські виборчі комісії (ТВК) та сформувати їхній склад.

До 20 вересня територіальні виборчі комісії мають утворити одномандатні, територіальні виборчі округи для проведення перших місцевих виборів, кількість яких має становити 4 506 виборчих округів.

До 18 вересня включно громадські організації, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстровані в установленому законом порядку, можуть звернутися до ЦВК із клопотаннями про дозвіл мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах.

Окрім того, 25 вересня розпочинається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови на відповідних перших місцевих виборах.

Подання до ТВК документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови триватиме до 4 жовтня. А до 5 жовтня територіальні виборчі комісії прийматимуть рішення про реєстрацію кандидатів або про відмову в реєстрації.

До 11 жовтня включно ТВК повинні затвердити текст виборчого бюлетеня з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та сільського, селищного, міського голови для голосування у відповідному виборчому окрузі.

Загалом, за попередніми підрахунками, у цих виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4% усіх виборців України.

Зазначена кількість виборців перевищує кількість виборців шести обласних центрів України разом узятих. Зокрема, Тернополя, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців і Чернігова.

Нагадаємо, що за попередні півтора року в період із 25 жовтня 2015 року по 30 квітня 2017 року в Україні перші місцеві вибори відбулися в 415 об'єднаних територіальних громадах.

Кількість громад, у яких в 2017 році призначені перші місцеві вибори, не є остаточною. Так, станом на 13.00 8 вересня 2017 року на розгляді Комісії вже перебувають звернення від обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 32 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійдуть 122 місцеві ради. Такі вибори можуть бути призначені до кінця поточного року на будь-яку неділю грудня, крім останньої.

Центральна виборча комісія продовжує очікувати надходження звернень від обласних державних адміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів в інших громадах, які вже об'єдналися.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 листопада 2017
У 51 об’єднаній громаді розпочинається виборчий процес
Сьогодні, 4 листопада розпочинається виборчий процес перших виборів місцевих депутатів та голів об’єднаних територіальних громад. Про це...
26 вересня 2017
Рейтинг Аграрної партії становить 1%
Робота Агарної партії з виборцями значно погіршилася, тому її рейтинг, згідно із соцопитуваннями провідних агентств, складає не більше від 1%. Про це...
6 вересня 2017
Уряд схвалив законопроект, який дозволяє об’єднаним територіальним громадам розпоряджатися своїми землями
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило законопроект, яким об’єднаним...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...