Саакашвілі звинуватив міністра внутрішніх справ України у провокаціях — інформація оновлюється
Екс-президент Грузії і екс-голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом прориву кордону екс-президентом Грузії і екс-головою Одеської ОДА Міхеїлом Саакашвілі, а також його прихильниками. Про це повідомляє прес-служба МВС України у Twitter.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що Саакашвілі та його прихильники відповідатимуть перед законом за прорив кордону України.

«За фактом організації прориву кордону Національна поліція порушила кримінальну справу за ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Розпочато розслідування і формальна процедура збору фактів і доказів. Це «важка» стаття. Упевнений, прокуратура нас підтримає. Як і суди», — написав міністр на своїй сторінці у Facebook.

У повідомленні МВС також вказано, що поліція внесла в ЕРДР відомості за очевидними ознаками злочину по ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України».

Стаття передбачає позбавлення волі на строк від трьох до семи років, у разі, якщо ці дії вчинено групою осіб за попередньою змовою.

Сам Саакашвілі заявив, що його внесли в базу «Миротворець» (неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів щодо основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. — Ред.) за вказівкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

У сюжеті ТСН повідомлялося, що колишній голова Одеської ОДА разом із мером Львова Андрієм Садовим вечеряли в ресторані «Mons Pius» на вулиці Лесі Українки. Водночас заклад було оточено бійцями з нашивками батальйону «Донбас», які нікого всередину не впускали.

Після півночі Саакашвілі і Садовий вийшли поспілкуватися до журналістів. Мер Львова, зокрема, привітав приїзд Саакашвілі в Україну і назвав неприпустимими речі, які відбулися 10 вересня на кордоні (скасування руху поїздів, у яких перебував Саакашвілі, й «мінування» пункту пропуску «Шегині»).

Саакашвілі, зі свого боку, обурився тим, що його внесли в базу «Миротворець» і звинуватив у цьому особисто міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. При цьому політик заперечує, що його прихильники порушили закон під час прориву на територію пункту пропуску «Шегині». На його думку, люди мали право на ті дії, які вони вчинили. Після брифінгу Саакашвілі й Садовий повернулися до ресторану.

Саакашвілі й усім, хто незаконно перейшов кордон, потрібно негайно вибрати один із двох варіантів: прибути в пункт пропуску «Шегині» та пройти процедуру оформлення та/або прибути в підрозділ Міграційної служби. Всім учасникам «прориву», зокрема народним депутатам, слід з'явитися в поліцію для надання свідчень», — запропонував Аваков два варіанти вирішення конфлікту.

Нагадаємо, Саакашвілі, позбавлений грузинського й українського громадянства, який останнім часом перебував у Європі, впродовж 10 вересня намагався потрапити в Україну.

Пізніше у прес-службі МВС повідомили, що під час інциденту з проривом кордону 11 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження.

Близько 20.00 група агресивно налаштованих осіб з боку в`їзного шлагбауму в пункті пропуску «Шегині» зчинила бійку з представниками Національної поліції та Держприкордонслужби, вдерлася до пункту пропуску, порушила державний кордон України та сприяла незаконному порушенню державного кордону групою осіб, серед яких були зокрема й Міхеїл Саакашвілі, й народні депутати України», — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, раніше прикордонники польської сторони ПП «Шегині» пропустили Міхеїла Саакашвілі на територію України, однак у «нейтральній зоні» автобус Саакашвілі застряг: українська сторона закрила кордон зі свого боку, а прикордонники повідомили, що «згідно з інформацією оперативного чергового СБУ по Львівській області, перехід «Шегині» заміновано».  Після цього Саакашвілі прорвався через український кордон.

Через цю ситуацію посла України викликали до Міністерства закордонних справ Польщі. Там вважають, що українська влада не має законних підстав для заборони в'їзду в Україну Саакашвілі.

Ми вважаємо, що це суперечило б усім європейським стандартам, які Україна зобов'язалася дотримуватися згідно із договором про Асоціацію з ЄС», — заявив польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський.

Він додав, що справу Саакашвілі моніторять польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак, а також міністр інфраструктури Анджей Адамчик.

Сам посол України в Польщі Андрій Дещиця спростував інформацію.

Мене не викликали до МЗС Польщі», — заявив український дипломат.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 квітня 2020
Названо наслідки для агросеткору можливого призначення Саакашвілі на пост віце-прем’єра з питань реформ
Призначення Міхеїла Саакашвілі на посаду віце-прем’єра з питань реформ може мати негативні наслідки для агросектору і лихоманити...
19 вересня 2017
Для аграріїв готують новий інформаційний проект із отримання державної допомоги
Наступного тижня Асоціація фермерів та землевласників України (АФЗУ) зустрінеться з дорадчою службою для формування просвітницької інформаційної...
11 вересня 2017
«Блокада Саакашвілі» — причини й наслідки для України
Українська політика декілька тижнів підігріватиметься справою Саакашвілі. Учора відбулося анонсоване повернення в Україну екс-президента Грузії й...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...