Депутати пропонують замість безкоштовної приватизації землі передавати її в оренду через аукціони
Депутати пропонують передавати землі в оренду через аукціони

Група народних депутатів України пропонує скасувати безкоштовну приватизацію землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства, замість цього ввести аукціони з передачі земельних ділянок в оренду з правом викупу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний проект закону №7060 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення й розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності» в парламенті зареєстровано від 04.09.2017.

Ініціатори законопроекту: Івченко Вадим, Кулініч Олег, Кириленко Іван, Бакуменко Олександр, Лунченко Валерій, Дідич Валентин, Мірошніченко Іван, Вітко Артем, Вадатурський Андрій, Козаченко Леонід.

Законопроект пропонує замінити чинну корупційну модель приватизації земель для ведення особистого селянського господарства на прозорий механізм передачі сільськогосподарської землі на аукціонах для створення й розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди з правом викупу земельної ділянки», — йдеться у пояснювальній записці до документа.

Право безкоштовної приватизації земель для ведення особистого господарства автори законопроекту пропонують залишити за працівниками соціальної сфери, які працюють у сільській місцевості, ветеранами війни та власниками будівель, розташованих на земельній ділянці.

Водночас документ дозволяє для ведення городництва поза аукціонами передавати в оренду не більше, ніж 0,6 га землі.

Документ, зокрема, передбачає, що в аукціонах можуть брати участь виключно громадяни України, які є членами сімейних фермерських господарств, котрі обробляють на той момент не більш як 20 га землі. На аукціон дозволяється виставляти ділянки розміром, що не перевищує 5 га, термін оренди не повинен бути більшим, ніж 7 років, окрім багаторічних насаджень — 25 років, меліоративних земель — 10 років.

Передбачається, що орендар, який отримав ділянку за підсумками аукціону, при дотриманні договорів оренди протягом 7 років, зможе безкоштовно стати власником частини землі (до 2 га), а частину викупити із розстрочкою платежу на 20 років. В одні руки може бути передано у власність не більше від 1 га землі.

Депутати також пропонують заборонити протягом 7 років відчуження земельних ділянок і передачу їх третім особам.

Землю, яка буде надана в оренду через аукціони для створення й розвитку фермерського господарства, згідно із законопроектом, може бути використано для тваринництва, овочівництва, виробництва органічної продукції, її зберігання та переробки, для багаторічних насаджень.

Автори проекту закону сподіваються, що його введення дозволить розвивати в Україні сімейні фермерські господарства.

Згідно із чинним законодавством, кожен громадянин України має право безкоштовно отримати від держави або територіальної громади до 2 га землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства.

У пояснювальній записці зазначається, що на даний час в державній власності перебуває 10,4 млн га землі, з яких 2,5 млн га — в запасі, 3,2 млн га — у власності державних підприємств і організацій, інші — в оренді.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 вересня 2017
Мінагрополітики виключить вплив місцевих рад на проведення аукціонів
Нормативна грошова оцінка земель має зняти вплив районних та сільських рад на проведення земельних аукціонів. Про це заявив перший заступник міністра...
7 вересня 2017
Відеоновини. Випуск 07.09.2017
У цьому випуску Ви побачите: 1. Україна має потенціал стати головним експортером зернових у світі2. Наступного тижня уряд призначить...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...