АМКУ екстрено з’ясував, чому ціни на курятину «злетіли» вгору
АМКУ екстрено з’ясував, чому ціни на курятину «злетіли» вгору

5 вересня 2017 року Антимонопольний комітет України скликав екстрену нараду для обговорення проблеми стрімкого зростанням цін на м'ясо курятини в період липня—вересня цього року, враховуючи соціальну значущість цієї продукції. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Комітет ініціював обговорення з представниками виробників курятини, галузевих асоціацій, найбільшими національними роздрібними мережами, а також органами державної влади, які реалізують державну політику у сфері сільського господарства (Мінагрополітики), економіки, торгівлі та цінового регулювання (МЕРТ).

Учасникам зустрічі було презентовано попередні результати дослідження ринку курячого м’яса, проведеного Комітетом. У свою чергу, запрошені надали аргументи щодо основних факторів, які вплинули на зростання ціни на означеному ринку.

Представники індустрії назвали декілька факторів, котрі впливають на ціну. Зокрема було виділено зростання собівартості виробництва, спричинене здорожчанням кормових та енергоносіїв, підвищенням заробітної плати персоналу підприємств і загальною девальвацією національної валюти щодо долара та євро, що впливає на закупівельну ціну імпортованих складових у виробничому процесі.

Крім того, представник одного з провідних виробників курятини повідомив, що нині підприємство працює на повну потужність і не в змозі надати додатковий обсяг продукції на ринок. Також він додав, що комерційна стратегія підприємства зорієнтована у середньостроковій перспективі на першочерговість виходу на зовнішні ринки (експортна орієнтованість).

На сьогодні, за даними представників роздрібних мереж, закупівельна ціна на м'ясо курятини упродовж останніх двох місяців зросла в середньому на 25%. За їхніми ж словами, причиною здорожчання курятини є стрімке зростання попиту споживачів, які перейшли від купівлі червоних типів м’яса (свинини та яловичини) до більш доступного продукту. Ціна на червоне м'ясо також зросла, зокрема, через  спалах АЧС по всій території України, в результаті чого значна кількість виробників була змушена скоротити поголів’я.

Водночас представник Мінагрополітики, базуючись на даних Держстату, повідомив, що профільне відомство не вбачає дефіциту м’яса курятини на вітчизняному ринку.

І додав, що прогнозований рівень споживання в абсолютних величинах м’ясної продукції на душу населення збільшився з 51 кг (за 2016-й) до 53 кг (у 2017 році). Водночас відсоткова частка споживання м’яса птиці (зокрема, курятини) збільшилася через загальне зниження купівельної спроможності населення.

Ще на початку серпня цього року Комітет звернувся до виробників м’яса курятини та представників роздрібної торгівлі з офіційним запитом про надання інформації щодо причин зростання цін на куряче м’ясо. За результатами перевірки такої інформації, якщо підтвердиться необґрунтованість підняття цін та ознаки вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, Комітетом будуть здійснюватися подальші процесуальні дії з метою припинення порушення», — зазначив голова АМКУ Юрій Терентьєв.

Він додав, що до компетенції  відомства не входить процес регулювання ціни на товари, впливу на комерційну стратегію підприємств, адміністративно орієнтуючи їх на пріоритетність наповнення товарами внутрішнього ринку. Діяльність АМКУ полягає у виявленні та припиненні порушень законодавства про захист економічної конкуренції.  При цьому всі, хто мають докази порушення на ринку м’яса курятини, можуть уже зараз надати їх АМКУ.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 вересня 2017
Антимонопольний комітет: ринок гречки сьогодні «не в червоній зоні»
Антимонопольний комітет України (АМКУ) постійно моніторить цінову ситуацію на ринку основних аграрних продуктів і наразі щодо більшості з них не...
28 вересня 2017
Антимонопольний комітет пояснив причини зростання цін на харчові продукти
Антимонопольний комітет України (АМКУ) не бачить небезпечних цінових сигналів за більшістю продуктових ринків, окрім м’яса птиці. Про динаміку...
27 вересня 2017
АМКУ досліджує, чи зловживає МХП своїм монопольним положенням на ринку м’яса птиці — Терентьєв
Антимонопольний комітет України (АМКУ) досліджує внутрішній ринок м’яса птиці на предмет порушення на ньому конкурентного середовища. Про це...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...