У Державній фіскальній службі наполягають на тому, що криптовалюта Bitcoin не може бути засобом платежу
Аграріям не варто купувати Bitcoin

У Державній фіскальній службі наполягають на тому, що криптовалюта Bitcoin не може бути засобом платежу. Про це повідомляє Укрінформ.

ДФС вказує на норми вітчизняного законодавства та визначення Нацбанку.

Роз'яснення щодо правомірності використання в Україні «віртуальної валюти/криптовалюти» надано Національним банком України 10.11.2014 року, виходячи з якого Національний банк України розглядає «віртуальну валюту/криптовалюту» Bitcoin «як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальною вартістю і не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства» та рекомендує громадянам використовувати послуги лише тих платіжних систем, систем розрахунків, які внесені Національним банком України до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури», — йдеться у відповіді на запит до ДФС.

Крім того у ДФС указують на ст. 99 Конституції України, якою визначено, що грошовою одиницею України є гривня, забезпечення стабільності якої є основною функцією центрального банку держави ‒ Національного банку України.

Крім того, статтею 192 Цивільного кодексу України визначено, що грошова одиниця України — гривня — є законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України. До того ж, іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно зі статтею 40 Закону України від 20 травня 1999 року №679-XIV «Про Національний банк України» (далі — Закон № 679) Національний банк України встановлює правила, форми і стандарти розрахунків банків та інших юридичних і фізичних осіб в економічному обігу України із застосуванням як паперових, так і електронних документів, а також платіжних інструментів та готівки, координує організацію розрахунків, дає дозволи на здійснення клірингових операцій та розрахунків. Окрім того, Національний банк України, визначає структуру валютного ринку України та організовує торгівлю валютними цінностями на ньому відповідно до законодавства України про валютне регулювання (стаття 45 Закону №679). Статтею 32 Закону №679 визначено, що випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняється», — додали у ДФС.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...