Аграрії погрожують припиненням с/г робіт через проблеми з податковою
Аграрії можуть зупинити сільгоспроботи через проблеми зі сплатою ПДВ

Аграрії зіткнулися з новою хвилею масового блокування податкових накладних. Про це повідомляє UBR.ua.

У Всеукраїнській Аграрній Раді (ВАР) повідомили, що тільки за тиждень до них звернулося понад тисячу аграріїв, які не можуть зареєструвати податкові накладні.

«Зупинка реєстрації документів відбувається без пояснення. Люди надсилають (у податкову. — Ред.) купу документів, але їм знову відмовляють. Підприємства просто перестають працювати, тому що не можуть виконувати свої функції. Якщо так буде продовжуватися, під загрозою опиняться не тільки аграрні підприємства, а і трейдери, й переробники. Відбудеться колапс. Тому ми зробимо все можливе, щоб попередити катастрофу», — розповів голова ВАР Андрій Дикун.

Як зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов, більшість виробників рослинницької продукції стикаються з проблемами під час реєстрації накладних, адже «на вході» мають насіння, добрива та засоби захисту рослин, а «на виході» — зернові або овочі, тобто зовсім іншу продукцію.

Підтвердити операції за заблокованими накладними можна тільки в електронному вигляді

За його словами, зараз ВАС отримує велику кількість звернень від аграріїв, оскільки в липні вони практично нічого не реалізовували, а в серпні почалися продажі зібраного врожаю. У рамках робочої групи при Мінфіні з блокування податкових накладних ВАР пропонуватиме варіанти виходу з даної ситуації для аграріїв.

На даний момент є ідея надання «першої допомоги» підприємствам. Вона полягає в тому, щоб не блокувати податкові накладні підприємств, які за станом на 2016 рік були платниками ПДВ по спецрежиму, оскільки серед «скруток» таких компаній не було. Якщо нам вдасться цього домогтися, то для переважної більшості аграріїв питання закриється. Найближча робоча група в Мінфіні відбудеться 31 серпня, і ми зможемо це обговорити», — розповів він.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 травня 2022
В Україні можуть спростити процедуру експорту та імпорту агропродукції – законопроєкт 
Депутатам Верховної Ради України пропонують прийняти законопроєкт про безперебійне виробництво та постачання сільськогосподарської продукції під час...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...