У кожного  гектара землі НААН має бути прізвище, ім’я та по-батькові — Павленко
У кожного гектара землі НААН має бути прізвище, ім’я та по-батькові — Павленко

Використання земель Національної академії агарних наук (НААН) перевірять. Про це під час першого засідання міжвідомчої робочої групи з питаньефективного використання земель НААН повідомив міністр аграрної політики  і продовольства (Мінагропрод) України Олексій Павленко.

До її  складу увійшли: представники  (на рівні заступників) Мінагрпороду, Міносвіти та Держгеокадастру, НААН (президент та віце-президент). СБУ та МВД ще не подали  свої кандидатури. Групу створили ще 13 жовтня 2015 року урядовою постановою №1120 і керівну роль у ній відвели саме аграрному відомству, хоча землі аграрної науки передані в підпорядкування Міносвіти.

«На даний час існує проблема контролю за використанням землі, а також за її відчуженням. У постійному користуванні Академії та підпорядкованим їй державними підприємствами залишилось близько 400 тис. га земель сільськогосподарського призначення, більшість з яких є особливо цінні. До Мінагрополітикинадходили численні звернення громадян, народних депутатів України, установ та організацій стосовно діяльності науково-дослідних господарств НААН. В них порушувались питання господарської діяльності дослідних господарств, правомірності укладення договорів про спільний обробіток землі та оренду, а також прохання розпаювати дослідні господарства», — пояснив під час виступу Павленко. Зокрема, за його словами, в суспільстві активно обговорюється питання скільки землі потрібно для цілей науки. Окрема тема, за словами Павленка, — це розпаювання землі.

Міністр нагадав найгучніші випадки щодо використання земель  НААН: самовільне захоплення земельної ділянки ДП «Дослідне господарство «Чабани» Національного наукового центру (ННЦ) Інституту землеробства Національної академії аграрних наук України (Київська область), доведення до ліквідації ДП «Дослідне господарство «Новоселівське» (Одеська область), можливого привласнення товарно-матеріальних цінностей НААН, які обліковуються за Державним підприємством «Дослідне господарство «Червоний землероб» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України. Він нагадав, що за даними фактами вже порушено кримінальні справи.

«У  кожного  гектара має бути прізвище, ім’я та по-батькові. Що це означає? Що там, де є земля в суборенді, потрібно розуміти, яка вона використовується, скільки під наукові цілі і скільки її потрібно далі», — підсумував Олексій Павленко.  

Нагадаємо, що Національна академія аграрних наук України користується земельними ділянками, переданими їй державою у безстрокове безоплатне користування для виконання покладених на неї державою завдань.

Павленко повідомив, що  протягом 7 робочих днів комісія має  визначитися  з  порядком перевірки  земель НААН, а другим кроком — розробити дорожню карту їх подальшого використання та управління.

AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 квітня 2016
Землі НААН не треба розпродувати — Краснопольський
Сьогодні, під час засідання Аграрної академії наук України (НААН) перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольский...
7 квітня 2016
Сплачені НААН податки у 1,7 рази перевищують бюджетне фінансування Академії — Пащенко
Національна академія аграрних наук України (НААН) фінансується за рахунок загального фонду держбюджету, власних надходжень і інших джерел. У 2015...
7 квітня 2016
Підприємства НААН сплатили бюджету з 1 га ріллі — 1397,8 грн — Гадзало
Про це під час загальних зборів Національної академії аграрних наук України (НААН) повідомив її президент Ярослав...

Вибір редакції

22 січня 2020
Як виростити в Україні свій Давос: план із залучення інвестицій і бізнесу для Володимира Зеленського
Як привабити в Україну міжнародні інвестиції та повернути ті, котрі вже втекли? Шостому президентові України Володимиру Зеленському та його...
20 січня 2020
Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту
У 2020 році на аграрний сектор очікує низка змін у системі оподаткування. Такий анонс озвучили міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки...
21 січня 2020
Владислав Голуб: У Давосі Володимир Зеленський має показати бізнесу вікно інвестиційних можливостей, а не «поле чудес»
Вікно можливостей замість кватирки для втечі після невдалого інвестування, ось що має бачити в Україні іноземний бізнес. Як цього досягнути? Такий...