ЄБРР надав кредит для підтримки українських малих і середніх підприємств
ЄБРР надав кредит для підтримки українських малих і середніх підприємств

Європейський банк реконструкції та розвитку в Україні надає компанії «ОТП Лізинг» кредитну лінію у національній валюті в розмірі 514 млн гривень, що еквівалентно $20 млн. Про це повідомляє прес-служба ЄБРР.

Із використанням цих коштів «ОТП Лізинг» зможе збільшити обсяги надання фінансового лізингу у національній валюті для малих і середніх підприємств (МСП) по всій країні й утримувати зважену валютну структуру балансу компанії.

Кредитування у національній валюті є позитивною опцією для потенційних позичальників, адже таким чином для них усуваються валютні ризики. Кредит від ЄБРР стане запорукою реалізації стратегії розвитку «ОТП Лізинг», спрямованої на диверсифікацію клієнтської бази і вихід у сегмент дрібних сільгоспвиробників із земельним банком понад 5000 гектарів.

Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер розповів, що лізинговий ринок в Україні зазнав значного скорочення за останні роки й на сьогодні становить менш ніж 1 відсоток від ВВП, а в сусідніх країнах, як Чеська Республіка, Угорщина або Польща, обсяги цього ринку сягають 14 відсотків від ВВП.

Тому кредитна угода з «ОТП Лізинг» є дуже важливою не тільки у фінансовому плані, а й із точки зору зміцнення довіри учасників ринку та його сталого розвитку. Проект сприятиме розвитку в Україні кредитування у національній валюті, що, у свою чергу, посилить ринкові позиції і конкурентоспроможність вітчизняних малих і середніх підприємств», — зазначив Аджунер. 

Генеральний директор ТОВ «ОТП Лізинг» Андрій Павлушин зазначив, що завдяки фінансуванню ЄБРР та партнерським програмам із постачальниками, техніку й автомобілі можна придбати в лізинг за спеціальними умовами — 12—13% у гривні на 3 роки.

Нагадаємо, що ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Від початку діяльності банку в країні у 1993 році його сукупні зобов’язання склали майже 12,2 млрд євро в рамках 377 проектів.

Довідково: ТОВ «ОТП Лізинг» — універсальна лізингова компанія, входить до складу європейської фінансової групи OTP Group, яка протягом десятиліть має надійну репутацію в усій Європі. Компанію «ОТП Лізинг» було засновано в червні 2008 року як дочірнє підприємство ПАТ «ОТП Банк». «ОТП Лізинг» працює у всіх сегментах ринку з провідними виробниками техніки, спецтехніки та автотранспорту, надаючи послуги лізингу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 вересня 2017
ЄБРР може надати виробникові цукру кредит у розмірі $25 млн
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) 4 жовтня розгляне питання про надання довгострокового кредиту в розмірі $25 млн агропромхолдингу...
25 серпня 2017
Фермери розповіли про дієве джерело фінансування свого бізнесу
В Україні зростає кількість користувачів форвардної програми ПАТ «Аграрний фонд» (АФ) із закупівлі зернових. Про це йдеться у матеріалі...
13 липня 2017
«Укрзалізниця» планує створити вантажну лізингову компанію
ПАТ «Укрзалізниця» спільно з американськими Amsted Rail і The Greenbrier Companies планують створити лізингову компанію, яка буде...

Вибір редакції

10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...
7 жовтня 2019
Комплексний законопроект про ринок землі — 27 основних положень документа
Комплексний законопроект про вільний ринок землі (№2194) зареєстрували у парламенті.  Його повна назва — «Про внесення змін до...
8 жовтня 2019
Аналіз 9 законопроектів про запуск ринку землі
У Верховній Раді зареєстровано 9 законопроектів про запуск ринку землі. Один із них урядовий, два – від аграрного комітету і три...