Стартував новий проект — «Депутат-контроль»
Стартував новий проект — «Депутат-контроль»

Сайт AgroPolit.com запускає новий проект — «Депутат-контроль». Більше дивіться за посиланням тут. Його мета — проаналізувати результати річної роботи аграрних депутатів. Нагадаємо, зараз  аграрний комітет налічує 30 осіб.

Спочатку видання проаналізувало діяльність голови  підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу, інновацій та з питань базових галузей в агропромисловому комплексі парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Валентина Дідича. Нагадаємо, що  він   не входить до складу будь-якої фракції. 

Видання аналізує річну роботу обранця (з 1 вересня 2016 року по 31 липня 2017 року) за 3-ма критеріями — законодавча діяльність, голосування за важливі аграрні закони та соціальний блок (діяльність у регіоні).

AgroPolit.com пише, що за рік Валентин Дідич подав на розгляд парламенту 45 законопроектів, 3 правки до законів та 19 депутатських  запитів.

Усі зареєстровані народним депутатом законопроекти розподіляються на кілька груп: аграрні (розвиток кооперації, земельних питань і харчова безпека), соціальна сфера, фінанси та податки,  відносини з країною-агресором Росією, боротьба  з корупцією, транспортна галузь,  культура та загальні питання.

Законопроекти з аграрної теми стосуються кількох гарячих тем: пошуку оптимальної моделі земельного ринку; зниження ставки  ПДВ для деяких видів с/г продукції; земель комунальної власності; розвитку фермерських господарств та добровільного об'єднання територіальних громад.

Так, до складу групи соціальних законопроектів входить вісім ініціатив: про статус ветеранів; пенсійне забезпечення, зокрема, зменшення пенсійного  віку для жінок;  стипендії, підвищення  кваліфікації  вчителів, оснащення споживачів індивідуальними газовими лічильниками). До блоку фінансів — про скасування обмежень на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок освітньої субвенції;  звільнення  від сплати ПДВ операцій із ввезення обладнання для модернізації підприємств  та утворення нових», — пише видання.

Протягом року Дідич проголосував за 4 важливі аграрні закони: продовження мораторію на продаж с/г земель до 1 січня 2017 року, відумерлу спадщину, покращення безпеки харчових продуктів та  розвиток зрошення (збільшення мінімального терміну оренди земель).

Окрім того, депутат домігся виділення з бюджету на округ 8 млн грн: на медицину, школи, заклади культури та ремонт дитячих майданчиків.

За власний кошт Дідич забезпечив: екскурсії для дітей в Київ — 400 осіб (переможці обласних та районних шкільних олімпіад); лікування (18 дітей); заснував та утримує місцеву футбольну команду  у смт Криничка; профінансував видання книг авторів з м. Камянського; започаткував і фінансує проведення  Міжнародного  кінофестивалю у м. Марганець, а також — підтримує молодь області (Міжнародні змагання з греко-римської боротьби та пісенний конкурс «Голос країни»).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

14 листопада 2019
Іван Чайківський: Я – єдиний «агент» Аграрної партії в парламенті
Секретар аграрного комітету Іван Чайківський – один із небагатьох депутатів Верховної Ради, який не входить до однопартійної більшості зі...
18 листопада 2019
Приватизація аграрних державних підприємств: які активи підуть з молотка
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект 1054-1, який дає старт великій приватизації держпідприємств в Україні. З молотка, за...
14 листопада 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...