Визначено ТОП-5 областей за формуванням спроможних територіальних громад
Визначено ТОП-5 областей за формуванням спроможних територіальних громад

Міністерство регіонального розвитку розробило рейтинг областей за формуванням спроможних територіальних громад. Про це розповів віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у своєму блозі на «Економічній правді».

П'ятірка лідерів від першого до п'ятого місця така: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області.

За словами міністра регіонального розвитку, аналіз здійснювався на основі 4 параметрів: кількість ОТГ (враховувалися і дані громад, документи яких перебувають у ЦВК для призначення перших виборів), площа ОТГ, територіальні громади (місцеві ради), котрі об'єдналися, кількість ОТГі з кількістю менш ніж 5 тис. осіб.

Так, найбільше ОТГ утворено у Дніпропетровській області — 48, найменше у Київській — 4. Натомість місцевих рад, які об'єдналися у громади, найбільше у Житомирській області — 301, найменше у Київській — 20. Площа, яку складають ОТГ, найбільша у Хмельницькій області — 41,9% від усієї площі області, найменша у Київській області — 1,4%.

На основі проведеного аналізу ми запровадили основні параметри ефективності та спроможності громад. Одним із важливих параметрів є площа ОТГ. Більша територія дозволяє реалізувати більше інфраструктурних проектів. Від цього залежить перспектива громади щодо залучення інвестицій, її конкурентоспроможність», — зазначив Зубко.

Він додав, що суттєвою складовою є кількість жителів ОТГ. Повинна бути зацікавленість у більшій кількості громад, які входять у нову ОТГ. Закон про добровільне приєднання громад дозволяє ОТГ приєднувати до себе нові громади, збільшуючи територію і кількість населення, а отже — спроможність надавати якісні послуги.

Окрім цього, Мінрегіон запровадив фінансовий моніторинг спроможності ОТГ.

Перший показник — обсяги власних ресурсів у бюджеті громади на одного мешканця. Цей показник дозволяє бачити перспективу доходів завдяки обліку землі, нерухомості, акцизного податку. Це вказує на ефективність управлінських рішень на місцях. Другий — залежність громади від держбюджету, рівень її економічної самодостатності. Третій — витрати громади на управлінський персонал. Ефективність влади визначається якістю життя у громаді. Якщо зростають доходи на управлінський персонал, мусять зростати і видатки на інфраструктуру», — пояснив Зубко.

За його словами, рівень ефективності ОТГ буде оцінюватися саме на підставі фінансових показників.

Це дасть можливість визначити потреби у залученні інвестицій та трудових ресурсів, управлінські рішення щодо охорони здоров'я, планування територій, розвитку адміністративних послуг. Такий моніторинг допоможе ОТГ правильно оцінити соціально-економічні перспективи розвитку своєї громади», — підсумував Геннадій Зубко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 серпня 2017
На кінець року в Україні може бути близько 665 ОТГ
На кінець поточного року в Україні може бути близько 665 об'єднаних територіальних громад. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр —...
9 травня 2017
Зубко: З початку року доходи об'єднаних громад зросли у 2 рази
Власні доходи місцевих бюджетів 366-ти об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у січні-квітні зросли у 2 рази. Про це повідомив...
31 березня 2017
Зубко: Реформа ДФС має врахувати інтереси місцевого самоврядування
У реформуванні Державної фіскальної служби (ДФС) особливу увагу потрібно приділити місцевому самоврядуванню. Про це повідомив...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...