Вільна торгівля з Канадою стимулює українських експортерів
Вільна торгівля з Канадою стимулює українських експортерів

Зона вільної торгівлі з Канадою — чудовий шанс для виробників товарів із доданою вартістю, що стимулює переробну промисловість. Таку думку висловили в Українському союзі промисловців і підприємців.

Нагадаємо, що з 1 серпня між Україною і Канадою почала діяти зона вільної торгівлі.

Північноамериканська країна одразу відкриє для українців 98% свого ринку. Без мита вітчизняний бізнес зможе експортувати в Канаду перероблену сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, хімічної, нафтової та машинобудівної промисловості.

Проте очікувати миттєвих результатів в УСПП не радять. Торгівельній експансії на новий ринок має передувати розвиток логістики, маркетингові заходи, державні заходи із дерегуляції зовнішньоекономічної діяльності.

Зокрема, існуючий при УСПП Центр підтримки експорту вже давно вів перемовини та організовував спеціальні заходи із канадськими партнерами. Попит на українську продукцію є, але вона потребує більш ширшої та системної промоції.

Попит канадців на наші товари з високою доданою вартістю необхідно стимулювати. Для їхнього просування слід відкрити представництва в країні, що потребує суттєвих видатків. Також держава може зробити низку інших кроків: скасувати ліцензування інвестицій для створення представництв українських компаній за кордоном,  створити  більш ліберальні умови для повернення валютної виручки тощо», — розповів віце-президент УСПП, керівник Центру підтримки експорту Денис Красніков.

Наразі канадцям цікаві мед, майонез, кетчупи, вершкове масло. Але є конкуренція, адже Канада сама експортує аграрну продукцію.

Експерти УСПП рекомендують українському бізнесу, зацікавленому у виході на ринок Канади, розглянути, до прикладу, нетрадиційні ніші, але мати на увазі, що споживча продукція повинна пройти відповідну сертифікацію.

У будь-якому разі, в союзі готові надати інформацію про попит на канадському ринку, проконсультувати, адже працюють із північноамериканськими партнерами не перший рік.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 січня 2018
Вже скоро в Україні з’явиться експортно-кредитне агентство
Запуск експортно-кредитного агентства в Україні — один із пріоритетів уряду та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Про це...
3 жовтня 2017
Україна збільшує обсяги торгівлі з Австралією
Від початку року Україна розпочала активну співпрацю у сфері торгівлі з Австралією. Про це повідомили в прес-службі уряду. Нагадаємо, що українські...
21 серпня 2017
7 порад українському виробнику для виходу на ринок ЄС
Кожен підприємець, який планує розширити свій бізнес, може спробувати свої сили на ринках Європейського Союзу, але для цього потрібно знати базові...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...