Зареєстровано законопроект, який спрощує порядок оформлення спадщини у сільській місцевості
У ВР хочуть спростити порядок оформлення спадщини у сільській місцевості

Зареєстровано законопроект №6764 від 18.07.2017 «Про внесення змін до статті 37 Закону України «Про нотаріат» (щодо спрощення порядку оформлення спадщини на нерухоме майно, державної реєстрації прав на успадковані земельні ділянки та інше нерухоме майно на території сільських територіальних громад)». Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Ініціатори законопроекту: Івченко Вадим та Вадатурський Андрій.

Головний комітет — з питань правової політики та правосуддя.

За словами Вадима Івченка, законопроект дозволить запровадити єдині вимоги до спеціалістів, які у сільській місцевості займаються оформленням спадщини і державною реєстрацією права на спадщину.

Аналіз сучасного стану справ показує, що з 1 січня 2016 року у Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Полтавській, Чернівецькій, Київській та інших областях нотаріальні дії на рівні сільських, селищних рад не проводяться. Це відбувається, насамперед, через розбіжності у законах, які закріплюють різні вимоги до осіб, які можуть оформлювати спадщину, та до осіб, які можуть проводити державну реєстрацію прав. А також через те, що такі вимоги є надто завищеними (3 роки офіційної роботи у галузі права, ще рік у нотаріуса, навчання у Міністерстві юстиції України, наявність деяких сертифікатів та свідоцтв тощо)», — уточнив народний депутат.

Івченко також зазначив, що розбіжності у вимогах не дозволяють найняти лише одного спеціаліста для виконання таких дій. А видача свідоцтва про право на спадщину фактично відбувається одразу після проведення державної реєстрації права на спадщину, і тому це повинна робити одна й та ж сама людина.

Виглядає це зовсім нелогічно: наприклад, як керувати авто, коли кермом керує одна людина, а на педалі натискає інша. Щодо завищених вимог, то це суттєво ускладнює процес пошуку для сільських, селищних рад спеціаліста, який, маючи такий досвід роботи та кількість свідоцтв і сертифікатів, мав би бажання за 2000 гривень працювати у сільській місцевості. Відтак, нічого не змінилося і люди донині змушені долати десятки кілометрів для оформлення спадщини, а також сплачувати для цього немалі кошти нотаріусам», — наголосив парламентар.

Окрім того, законопроект передбачає, щоб такі спеціалісти обов’язково могли володіти необхідними знаннями для якісного надання послуг, вони матимуть стажування та навчання після того, як сільська, селищна рада візьме їх на роботу, а не навпаки, як це прописано в законі сьогодні.

А вже після двомісячного навчання такий фахівець зможе приступати безпосередньо до практичного виконання своєї роботи у сільській чи селищній раді.

Ухвалення цього закону дозволить, по-перше, сільським, селищним радам знаходити фахівців для проведення нотаріальних дій, по-друге, достатньо буде лише одного фахівця, по-третє, сільська, селищна рада на місці зможе брати на облік нерухоме майно, а також, надавати послуги, такі, як засвідчення вірності копій і підписів на документах, за якими громадяни найчастіше звертаються до нотаріусів», — підсумував Вадим Івченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 листопада 2018
З'явився законопроект, який полегшить успадкування землі – Сукманова
Значна частина мешканців українського села не може оформити спадщину, бо найближчий державний нотаріус розташований за сотню кілометрів. Головна...
16 жовтня 2018
Кубів закликав Раду підтримати законопроект, який дозволить оформити спадщину для 0,5 млн га фермерських земель
Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів закликав комітети Верховної Ради розглянути законопроект №8236  «Про передачу права...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...