Затверджено механізм здійснення заходів державного контролю у сфері насінництва та розсадництва
Затверджено механізм здійснення заходів державного контролю у сфері насінництва та розсадництва

Уряд затвердив механізм здійснення заходів державного контролю у сфері насінництва та розсадництва. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року №507 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» оприлюднено на Урядовому порталі.

Прийняття постанови дозволить виконати вимоги Закону України «Про насіння і садивний матеріал» у частині проведення заходів державного контролю Держпродспоживслужбою у сфері насінництва та розсадництва шляхом затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері насінництва та розсадництва та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду.

Визначення таких єдиних критеріїв дасть можливість чітко врегулювати кількість і частоту здійснення перевірок та коло суб’єктів господарювання, які належать до високого, середнього та незначного ступенів ризику у відповідній сфері.

Так, відповідно до критеріїв, планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;
із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;
з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо ж упродовж останніх трьох років порушень не фіксувалося, термін проведення перевірки збільшується у 1,5 разу з урахуванням аналізу ризиків.

У випадку, коли суб’єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб’єкт належить до більш високого ступеня ризику з числа тих, до яких він може бути віднесений.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

16 березня 2023
Війна призвела до дефіциту садивного матеріалу плодових культур
За час повномасштабної війни рф проти України окупанти знищили багато великих розплідників, що стало причиною гострого …
21 серпня 2017
Затверджено процедуру експертного визначення якості насіння та садивного матеріалу
18 серпня, на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено Порядок «Арбітражного (експертного) визначення якості …
8 серпня 2017
Садівники «вибили» 25 років оренди земель під багаторічні насадження
Кабінет Міністрів України врахував пропозиції Асоціації «УКРСАДПРОМ» щодо подовження до 25 років строку оренди земель...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …