Прийняття «органічного» законопроекту №5448 посилить довіру європейців до України
Прийняття «органічного» законопроекту допоможе «завоювати» європейські прилавки

Прийняття «органічного» законопроекту №5448 посилить довіру європейців до України та виготовленої її виробниками органічної продукції. Про це розповіла в ексклюзивному бліц-інтерв’ю AgroPolit.com заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Нагадаємо, раніше заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова повідомила AgroPolit.com, що саме українська органіка користується попитом в країнах ЄС.

«Він дасть їм змогу зрозуміти на законодавчому рівні ті правила, за якими функціонує наш ринок органічної продукції», — розповіла Трофімцева.

Вона додала, що, попри відкладення парламентом голосування за законопроект № 5448, актуальність прийняття документу не зменшилась.

Привабливість України залежить не так від того, чи буде прийнято законопроект, а, швидше, від того, наскільки ми конкурентоспроможні. Тому він створить необхідну правову базу для врегулювання тих моментів, які сьогодні не вирішуються на законодавчому рівні», — пояснила заступник аграрного міністра.

За її словами, експорт стане простішим, якщо система державного регулювання органічного сектору зблизиться з європейською.

Якщо та ж сама Канада буде знати, що наша система державного регулювання органічного сектору еквівалентна європейській (що, в принципі, дає цей закон), то це вплине на наші відносини. З боку таких великих партнерів, як США чи Канада, — це головний чинник підвищення рівня довіри. Вони матимуть відчуття прозорості, що важливо для органічного сільського господарства», — зазначає вона.

Трофімцева також пояснила, які продукти найбільш цікаві для потенційних зарубіжних партнерів:

На зовнішніх ринках проявляють інтерес до українських соків, запакованих круп, органічної молочної продукції. Також важливо, що наших торгових партнерів цікавлять ягоди та дикороси. В Україні досить багато лікарських трав. Вони гарно продаються як готовий продукт та як сировина для виготовлення органічних лікарських сумішей».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 серпня 2017
Які законопроекти підготував Аграрний комітет на осінь?
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України підготував до розгляду 32 проекти законів. Про це повідомив заступник...
31 липня 2017
Подано законопроект про запровадження механізму «єдиного вікна»
Народні депутати зареєстрували від 28.07.2017 проект закону №7010 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих...
19 липня 2017
Набув чинності закон про використання печатки у бізнесі
У середу 19 липня в Україні набув чинності закон № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...