Щорічні надходження від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям ЄС можуть збільшитись на 160 млн дол. США 
Додаткові торгові преференції можуть збільшити експорт на $160 млн

Щорічні надходження від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям ЄС можуть збільшитись на $160 млн. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Країни Європейського Союзу посідають друге місце у регіональній структурі агроекспорту України.

Лише за п'ять місяців 2017 року аграрний та харчовий експорт до країн ЄС сягнув $2,256 млрд. Надання Україні додаткових торговельних преференцій, поряд з вже діючими тарифними квотами, забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС. На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева в колонці для одного з інтернет-видань.

Мінагрополітики оцінює збільшення надходжень від експорту завдяки додатковим торговельним преференціям у понад $160 млн щорічно. Надання таких додаткових квот є позитивним результатом спільної дипломатичної роботи Уряду України, нашого Міністерства, МЗС та МЕРТ», — зазначила вона.

За її словами, згідно економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС для України були затверджені обсяги всіх торговельних преференцій для експорту аграрної продукції на ринки ЄС. Вони були базовими та не мали змінюватись протягом п'яти років. Проте, за короткий період часу стало зрозуміло, що за деякими товарними позиціями Україна дуже швидко вичерпує квоти, а за іншими, через високі європейські технічні бар'єри – навпаки ні.

Зважаючи на серйозні негативні наслідки для економіки країни економічної агресії Російської Федерації, в 2015 році Україна почала перемовини з представниками ЄС щодо можливостей перегляду наявних квот та надання додаткових автономних преференцій. Результатом тривалих перемовин, які тривали майже рік, стало узгодження Комітетом постійних представників (КОРЕПЕР) наступних додаткових обсягів тарифних квот для української аграрної продукції: мед – 2,5 тис. тонн, крупи та оброблене зерно – 7,8 тис. тонн, оброблені томати – 3 тис. тонн, виноградний сік – 0,5 тис. тонн, овес – 4 тис. тонн, пшениця – 65 тис. тонн, кукурудза – 625 тис. тонн, ячмінь – 325 тис. тонн. Після цього документ про надання додаткових квот передається на затвердження Ради Міністрів ЄС.

Наразі ми очікуємо рішення Ради ЄС, яке буде опубліковано на сайті Європейського парламенту та набуде чинності, найімовірніше, восени 2017 року, або ж з 1 січня 2018 року. Діятимуть ці тимчасові торговельні преференції три роки. Мінагрополітики буде і надалі спільно з МЗС та Мінекономрозвитку відстоювати інтереси наших аграрних виробників на світових та європейських ринках», — додала рофімцева.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 липня 2017
Торговельні преференції для України затверджено Радою ЄС
Рада Європейського Союзу в понеділок затвердила тимчасові торговельні преференції для України. Про це повідомляє Європейська Правда з посиланням на...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...