Вирощувати гречку аграрії не хочуть — експерти
 Вирощувати гречку аграрії не хочуть — експерти

За півроку одна з найпопулярніших круп подорожчала мало не вдвічі, у середньому кілограм гречки - вже 30 гривень, але і це ще не межа. Про це повідомляють економічні експерти.

У Черкасах, наприклад, ціна виросла гривень на десять. У середньому кілограм гречки продають по 35.  Трохи дешевше гречка на львівських ринках - по 27 гривень за кілограм. Але і це для покупців дорого, кажуть продавці. Якщо раніше в день розходилося до десяти кілограмів крупи, то тепер — добре, якщо один продадуть.

«Відмовляються, не купують. Кукурудзяну крупу беруть, ячну, пшеничну», — каже продавець.

І це лише перший виток подорожчання, кажуть експерти. До літа ціни можуть ще підрости.

«Навіть якщо гречку виростили, її треба зберігати в елеваторі. Зараз елеватори все скаржаться на вартість енергоресурсів. І за зберігання вони додадуть. До літа гречка буде дорожче, що вона зберігалася на елеваторах», — сказав Олександр Охріменко.

У роздробі крупа подорожчає відсотків на десять-п'ятнадцять. Ще одна причина зростання цін на гречку — скорочення посівів.

Вже скоро ці поля засіють соняшником, рапсом, соєю, пшеницею. А ось вирощувати гречку — аграрії не хочуть. Аж надто вибаглива в догляді, а продати її важко.

У цьому фермерському господарстві в Житомирській області від гречки відмовилися, розповідає агроном Дмитро.

«Останній раз ми сіяли гречку кілька років тому, але це зараз невигідно, тому що високі витрати, а рентабельність низька. Вона довго прибирається, вимоглива до цього сильно», — зазначив Дмитро Керімов, агроном.

Українські аграрії вважають за краще сіяти олійні і пшеницю. Адже ці культури відмінно йдуть на експорт. А ось на гречку в Європі і Америці попиту немає.

Фермери не проти знову почати вирощувати гречку. Навіть для внутрішнього ринку. Але спочатку просять державу повернути їм пільговий ПДВ і прорахувати, скільки і яких культур треба сіяти. Інакше, кажуть аграрії, ситуація 2011-го року — коли гречка просто пропала з магазинних полиць — може повторитися вже незабаром.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 березня 2016
НБУ не хоче, щоб гривня зміцнилася — Охріменко
НБУ явно не хоче ревальвації гривні і робить все, щоб не допустити зміцнення національної валюти. Таку думку в коментарі "КП" в Україні "висловив...
22 січня 2016
Про довгострокове кредитування з низькими відсотками можна говорити після відкриття ринку землі — Охріменко
Згідно звіту  Global Competitiveness Report Всесвітнього економічного форуму у Давосі, українські банки — найгірші у світі. На думку...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...