Вирощувати гречку аграрії не хочуть — експерти
 Вирощувати гречку аграрії не хочуть — експерти

За півроку одна з найпопулярніших круп подорожчала мало не вдвічі, у середньому кілограм гречки - вже 30 гривень, але і це ще не межа. Про це повідомляють економічні експерти.

У Черкасах, наприклад, ціна виросла гривень на десять. У середньому кілограм гречки продають по 35.  Трохи дешевше гречка на львівських ринках - по 27 гривень за кілограм. Але і це для покупців дорого, кажуть продавці. Якщо раніше в день розходилося до десяти кілограмів крупи, то тепер — добре, якщо один продадуть.

«Відмовляються, не купують. Кукурудзяну крупу беруть, ячну, пшеничну», — каже продавець.

І це лише перший виток подорожчання, кажуть експерти. До літа ціни можуть ще підрости.

«Навіть якщо гречку виростили, її треба зберігати в елеваторі. Зараз елеватори все скаржаться на вартість енергоресурсів. І за зберігання вони додадуть. До літа гречка буде дорожче, що вона зберігалася на елеваторах», — сказав Олександр Охріменко.

У роздробі крупа подорожчає відсотків на десять-п'ятнадцять. Ще одна причина зростання цін на гречку — скорочення посівів.

Вже скоро ці поля засіють соняшником, рапсом, соєю, пшеницею. А ось вирощувати гречку — аграрії не хочуть. Аж надто вибаглива в догляді, а продати її важко.

У цьому фермерському господарстві в Житомирській області від гречки відмовилися, розповідає агроном Дмитро.

«Останній раз ми сіяли гречку кілька років тому, але це зараз невигідно, тому що високі витрати, а рентабельність низька. Вона довго прибирається, вимоглива до цього сильно», — зазначив Дмитро Керімов, агроном.

Українські аграрії вважають за краще сіяти олійні і пшеницю. Адже ці культури відмінно йдуть на експорт. А ось на гречку в Європі і Америці попиту немає.

Фермери не проти знову почати вирощувати гречку. Навіть для внутрішнього ринку. Але спочатку просять державу повернути їм пільговий ПДВ і прорахувати, скільки і яких культур треба сіяти. Інакше, кажуть аграрії, ситуація 2011-го року — коли гречка просто пропала з магазинних полиць — може повторитися вже незабаром.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 березня 2016
НБУ не хоче, щоб гривня зміцнилася — Охріменко
НБУ явно не хоче ревальвації гривні і робить все, щоб не допустити зміцнення національної валюти. Таку думку в коментарі "КП" в Україні "висловив...
22 січня 2016
Про довгострокове кредитування з низькими відсотками можна говорити після відкриття ринку землі — Охріменко
Згідно звіту  Global Competitiveness Report Всесвітнього економічного форуму у Давосі, українські банки — найгірші у світі. На думку...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...