Комісія при Мін’юсті сприяє рейдерським захопленням?
Комісія при Мін’юсті сприяє рейдерським захопленням?

За останні декілька тижнів члени Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) звернулися до служби корпоративної безпеки ВАР з ідентичними випадками рейдерського захоплення з боку аграрних холдингів. Про це повідомляється на сайті Всеукраїнської аграрної ради.

Постраждалі вважають, що рейдерству сприяє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. 

«Комісія, яка створена при Міністерстві юстиції під соусом благих намірів, і мала б боротися з підробкою документів, стала найголовнішим рейдером країни. Без суду та слідства вона скасувала реєстрацію наших договорів оренди, працюючи суто на замовлення агрохолдингу», – розповів генеральний директор господарства «Перлина Поділля» Сергій Іващук.

Про аналогічний випадок розповіли і на підприємстві «Прометей».

13 червня 2017 року нам договори скасовують, а 15 червня, буквально за день, холдинг реєструє нові договори оренди. Комісія не поставила до відома ні нас, ні реєстратора, не провела жодних слідчих дій і жодної перевірки. Ми досі не маємо цього рішення на руках. Нам ніхто не пояснює, чому скасували законну реєстрацію», – зазначив обліковець підприємства «Прометей» Олег Томинчук.

Відзначається, що в обох випадках дочірні структури двох різних великих українських аграрних компаній звернулися до Комісії із заявами, що згадані підприємства присвоїли їхні договори оренди, зареєстровані у 2012 році. В обох випадках Комісія прийняла рішення на користь агрохолдингів, позбавивши членів ВАР частини земельних ділянок.

Однак орендодавці підприємств «Перлина Поділля» і «Прометей» стверджують, що такі рішення незаконні, оскільки договори 2012 року були фіктивними.

Громада каже, що нічого не підписувала. Люди в очі не бачили договори 2012 року», – зазначає Олег Томинчук.

Фіктивні договори на оренду землі, яку наразі обробляє «Перлина Поділля», начебто були опрацьовані Білогірським Держгеокадастром 31 грудня 2012 року за поданням агрохолдингу. Паралельно «Перлина Поділля» володіє довідкою з цього відділу Держгеокадастру, яка зазначає, що подібна операція ніколи не проводилася, і про неї немає жодного свідчення в поземельних книгах і реєстрах. Більше того, за останні 5 років жодного звернення до суду чи інших органів щодо оскарження права на оренду цих ділянок «Перлиною Поділля» не було.

Про розгляд та результати розгляду справ Комісія не повідомила ні «Перлину Поділля», ні «Прометей». Окрім позбавлення підприємств частини земельного банку, Комісія заблокувала доступ до реєстрів тим реєстраторам, які працювали з договорами господарств. Фактично люди були позбавлені роботи без будь-яких перевірок з боку Мін’юсту.

Служба корпоративної безпеки ВАР направила відповідні звернення щодо цієї ситуації до Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ і тримає ситуацію на постійному контролі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...