Уряд України продовжить роботу над земельною реформою
Уряд не полишає роботу над земельною реформою

Уряд Україна продовжить роботу над земельною реформою, незважаючи на інформацію про готовність Міжнародного валютного фонду (МВФ) виключити з умов виділення Україні наступного траншу кредиту прийняття земельної реформи. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк на прес-конференції в Києві у понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

«Щодо МВФ. Я не маю інформації, якою хотів би поділитися. Не хотілося б коментувати чутки. Уряд продовжить працювати над земельним кадастром і ринком землі у тому ж темпі, в якому працював до новин про начебто зміну своєї позиції з боку МВФ», – повідомив він.

За його словами, Мінагропрод нині проводить консультації з профільними бізнес-асоціаціями і зосереджений на напрацюванні, окрім законопроекту про обіг земель, законопроекту про гарантування фінансово-кредитної підтримки ринку землі.

Законопроекти про обіг земель та фінансово-кредитної підтримки ми технічно будемо готові оприлюднити до серпня», – заявив перший заступник міністра.

Нагадаємо, МВФ висловив готовність залишити основною умовою для виділення наступного транша кредиту Україні ухвалення пенсійної реформи і виключити при цьому ухвалення земельної реформи. Меморандум про співпрацю України з МВФ за програмою розширеного фінансування передбачав, зокрема, ухвалення закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Кабінет Міністрів спочатку очікував його ухвалення до кінця грудня 2016 року. Замість цього Верховна Рада наприкінці жовтня 2016 року продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений у 2002 році, до 2018 року. Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...