Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах
Земельну реформу пропонують почати з кількох пілотних областей

Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації, народний депутат Леонід Козаченко, передає кореспондент AgroPolit.com.

Пілотний проект покаже всім учасникам, як функціонуватиме ринок землі в українських реаліях, вважає він.

«Дуже багато питань щодо землі. Незрозуміло, що із землею, яка належить тим, хто помер. Що на рахунок невитребуваних паїв. Це питання до держави. Кілька разів виділяли кошти з бюджету, щоб було наведено порядок», – наголосив народний депутат.

Він також додає, що не прописано чітко, як консолідувати землі. Без вирішення таких моментів запускати реформу складно. Та все одно Україна має рухатися в напрямку відкриття.

Наразі потрібно $75 млрд для того, щоб зробити сільське господарство України сучасним. Земля, як актив, як застава, може дати 300 млрд. Тому ми чуємо багато варіантів та моделей. Я не раз казав прем’єр-міністру України Володимирові Гройсману, що якщо у нього є бачення, то він має його реалізовувати. Але робити це потрібно дуже прискіпливо. Адже якщо одного разу спіткнутися, то люди цього не пробачать», – підсумував Козаченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...