Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах
Земельну реформу пропонують почати з кількох пілотних областей

Щоб безпечно відкрити ринок землі, потрібно починати її з пілотного проекту у кількох регіонах. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації, народний депутат Леонід Козаченко, передає кореспондент AgroPolit.com.

Пілотний проект покаже всім учасникам, як функціонуватиме ринок землі в українських реаліях, вважає він.

«Дуже багато питань щодо землі. Незрозуміло, що із землею, яка належить тим, хто помер. Що на рахунок невитребуваних паїв. Це питання до держави. Кілька разів виділяли кошти з бюджету, щоб було наведено порядок», – наголосив народний депутат.

Він також додає, що не прописано чітко, як консолідувати землі. Без вирішення таких моментів запускати реформу складно. Та все одно Україна має рухатися в напрямку відкриття.

Наразі потрібно $75 млрд для того, щоб зробити сільське господарство України сучасним. Земля, як актив, як застава, може дати 300 млрд. Тому ми чуємо багато варіантів та моделей. Я не раз казав прем’єр-міністру України Володимирові Гройсману, що якщо у нього є бачення, то він має його реалізовувати. Але робити це потрібно дуже прискіпливо. Адже якщо одного разу спіткнутися, то люди цього не пробачать», – підсумував Козаченко.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...