Українські аграрії підписали меморандум через заборгованість Ostchem
Українські аграрії підписали меморандум через заборгованість Ostchem

Найбільші аграрні асоціації України підписали меморандум, мета якого – вирішити конфліктну ситуацію на ринку мінеральних добрив. Про це повідомляє прес-служба УАК.

Йдеться про неліквідовану заборгованість Ostchem перед українськими аграріями, а також – свідоме завищення цією компанією цін на свою продукцію на внутрішньому ринку.

Важливо підкреслити – в розробці "Меморандуму про взаєморозуміння між сільськогосподарськими товаровиробниками та вітчизняними виробниками мінеральних добрив" активну участь брав Союз хіміків України. Однак згодом із незрозумілих причин він відмовився підписувати документ.

Ключові положення меморандуму: реалізація азотних добрив безпосередньо заводами-виробниками кінцевим споживачам (сільгосптоваровиробникам) до кінця 2018 року має здійснюватися за ціною, яка не вища за FOB-Чорне море + 10%; хімічні підприємства зобов'язуються поставити передплачені у 2016-2017 роках азотні добрива за цінами укладених угод до початку осінньої посівної, а також компенсувати прострочення поставки; хімічні підприємства України отримують підтримку аграріїв у питаннях, пов’язаних із модернізацією виробництва. Також аграрії сприятимуть тому, щоб хімічна галузь України мала необхідну державну підтримку.

У даному Меморандумі прописане бачення аграрними асоціаціями стратегії подальшого розвитку ринку азотних добрив України. В першу чергу, йдеться про підтримку національної хімічної промисловості. Але українська продукція повинна бути конкурентоспроможною. Субсидування її виробництва не може здійснюватися за рахунок фермерів. Отже, повинна діяти відповідна державна програма, щоб хімічна галузь успішно працювала», – зазначив президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко.

Він наголосив, що одним із головних у меморандумі є пункт про перехід хімічних підприємств на використання синтез-газу.

Альтернативою природному газу є так званий синтез-газ, який можна виробляти з низькоякісного вугілля. Саме таку стратегію використав Китай, який нині є найбільшим у світі виробником хімічних добрив. Україна також може застосувати даний інструмент для того, щоб вивести хімічну галузь з кризи і суттєво здешевити виробництво добрив», – підкреслив він.

Меморандум підписали Українська аграрна конфедерація, Аграрний союз України, Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Український клуб аграрного бізнесу, Всеукраїнська аграрна рада. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 серпня 2017
Берьозкіни заборгували державі майже мільярд гривень
Станом на 1 липня 2017 року, податковий борг до державного бюджету агрохолдингу «Креатив» (дітище братів Максима і Станіслава...
8 серпня 2017
UFEB підпише меморандум про співпрацю із Держпродспоживслужбою
Рада з питань експорту продовольства (UFEB) підпише меморандум із Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про...
3 серпня 2017
Держпродспоживслужба та бізнес-асоціації розроблять меморандум про співробітництво
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом із бізнес-асоціаціями налагодять роботу з систематизації...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...