Україна може стати годувальницею світу.
Засновник групи терміналів ТІС Андрій Ставніцер

Україна може стати годувальницею світу. Такий прогноз озвучив засновник групи терміналів ТІС Андрій Ставніцер під час конференції Grain Ukraine 2017, передає кореспондент AgroPolit.com.

«Із 1960 року населення планети зросло вдвічі. Половину добової норми калорій воно бере із пшениці і 30% протеїнів - із м’яса тварин. В Україні є все необхідне для того, щоб нагодувати світ зараз і в майбутньому. Я впевнений, що після відкриття ринку землі ми наростимо експорт до 100 млн тонн», – пояснив він.

Таку кількість зернових Україна не експортувала ніколи, але велика його кількість пройшла через порт «Южний».

Приблизно кожна 5 тонна цього вантажу пройшла порт «Южний», який став головною майданчиком для торгівлі українського зерна. Сподіваюся, скоро він отримає статус базового майданчика для ведення біржових операцій», - прокоментував Ставніцер.

На його думку, Україна має шанс стати багатою державою. Потрібно лише навчитися правильно рахувати:

Сьогодні урожайність пшениці з гектару складає близько 4 т. Цей показник потрібно збільшити у два рази. Для цього потрібно помножити його на 42 млн га чорнозему, потім поділити на два і в нас вийде багато країна».

Окремо Ставніцер наголосив, що питання відкриття ринку землі потрібно нарешті вирішити, оскільки воно провокує проблемні ситуації.

Розмови про скасування мораторію ведуться у нашій країні більше 20 років, а на їх фоні страждає агарний ринок, який стоїть перед проблемою продовольчої безпеки. Звісно, після його запуску у нас будуть короткотривалі проблеми й спекуляції. Але, я думаю, що ринок усе врегулює. Неефективний власник продасть за декілька років непотрібну йому землю», – підкреслив спікер.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 серпня 2017
Україна встановила новий абсолютний рекорд з експорту зернових — 43,9 млн т
За підсумками 2016/2017 маркетингового року Україна встановила новий абсолютний рекорд з експорту зернових — 43,9 млн т. Про це розповів...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...