Вчора у Кабінеті Міністрів України відбулося закрите засідання з питань використання державних земель.
Аграрні асоціації хочуть звіт Гройсмана про використання державних земель — джерело

Вчора у Кабінеті Міністрів України відбулося закрите засідання з питань використання державних земель. Про це повідомляє AgroPolit.com.

За словами співрозмовника, на зустрічі було присутнє керівництво КМУ (представники від усіх міністерств, Держгеокадастру), ряд галузевих асоціацій («Аграрний союз України», ВАР, УКАБ, УАК), народні депутати. 

«Озвучувалася цифра, що в Україні 11,7 млн га державних земель і ніхто достеменно не знає, як і хто на них заробляє. Ставилися конкретні запитання представникові Держгеокадастру про використання цих земель. На що лише отримали потискання плечима та «У нас таких даних немає». Схожі відповіді були й від інших», — розповідає джерело.

Як стверджує співрозмовник видання, наразі інтерес до цих земель аграрних асоціацій продиктований тим, що більшість із них представляють великий агробізнес.

З кожним роком консолідованих вільних с/г угідь все менше й менше, тому передача цих земель в оренду агрокомпаніям — це хороший резерв для розширення земельних банків багатьох із них. До того ж уряд провалив фактично земельну реформу — в парламенті немає 226 голосів за земельний закон Мартинюка&Гройсмана, тому аграрні лобісти взялися за облагородження державних земель. За кредит із МВФ заплатять пенсіонери, а земельний закон пообіцяли прийняти наступного року», — підсумовує джерело.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...